Արամ Օրբելյան. դասախոսությունների շարք Փաստաբանական գրասենյակի կառավարում թեմայով Կանտի անվան Բալթիկ Դաշնային համալսարանում
«Մասնագիտական հաղորդակցում ու հմտություններ իրավաբանների համար. հաջողության ուղի» երրրորդ ամառ–աշնանային դպրոց Էմանուել Կանտի անվան Բալթիկ դաշնային համալսարանում
2014թ. օգոստոսի 24-ից սեպտեմբերի 6-ը «Կոնցեռն–Դիալոգ»փաստաբանական գրասենյակի ավագ գործընկեր, փաստաբան, ի.գ.դ. Արամ Օրբելյանը դասախոսությունների հերթական շարքով հանդես եկավ Էմանուել Կանտի անվան Բալթիկ Դաշնային համալսարանի «Մասնագիտական հաղորդակցում ու հմտություններ իրավաբանների համար. հաջողության ուղի» երրրորդ ամառ–աշնանային դպրոցում։ Այս տարի դասախոսությունների թեման էր. «Իրավաբանական գրասենյակի կազմակերպումն ու կառավարումը»։
Հրավիրյալ դասախոսների կազմում էին նաև Ջորջթաունի պրոֆեսոր Ռիչարդ Ռոուն, Քեմբրիջի համալսարանի պրոֆեսոր Դեմետրիուս Ֆլոուդասը, Գերմանա-ռուսական տնտեսական դաշինքի խորհրդի անդամ տիկին Յուլիա Բոնդարենկոն, Էմանուել Կանտի անվան ԲԴՀ ռեկտոր պրոֆեսոր Անդրեյ Կլեմեշևը, ԲԴՀ Իրավաբանության դպրոցի տնօրեն Օլեգ Զայաչկովսկին, Մոսկվայի Բիզնեսի և Տնտեսության Ամերիկյան Համալսարանի պրոֆեսոր Վլադիմիր Լիսսինյակը, Փաբլիք Փրոփերթիսի ավագ իրավական խորհրդատու Կոնստանտինոս Մարկուլակիսը, Ուֆայի Իրավունքի համալսարանի պրոֆեսոր Էդուարդ Իշակովը, Իրավաբանական կլինիկաների զարգացման կենտրոնի տնօրեն պրոֆեսոր Մաքսիմ Դրանժևսկին, Աթենքի Ազգային Համալսարանի պրոֆեսոր Կոնստանտինոս Գոգոսը, Պետերբուրգի Իրավունքի ինստիտուտի տնօրեն Արկադիյ Գուտնիկովը, Սթենֆորդի Իրավունքի դպրոցի պրոֆեսոր Ջեյ Ֆինկելշտեյնը, Էմանուել Կանտի անվան ԲԴՀ դասախոս Նատելլա Ջափարձեն:
Օրիգինալ հոդվածը՝ «Մասնագիտական հաղորդակցում ու հմտություններ իրավաբանների համար. հաջողության ուղի» երրրորդ ամառ–աշնանային դպրոց © IKBFU

"Professional communication and skills for lawyers: path to success" third summer-fall school at Immanuel Kant Baltic Federal University
August 24 – September 6, 2014 “Concern-Dialog” law firm Senior partner, attorney, Aram Orbelyan, PhD held public lectures at "Professional communication and skills for young lawyers: path to success" third summer-fall school at Immanuel Kant Baltic Federal University. This year Mr. Orbelyan lectured on Law Firm Management.
Georgetown University prof. Richard Roe, Cambridge University prof. Demetrius Floudas, German-Russian Economic Alliance Board member Julia Bondarenko, Rector of the Immanuel Kant BFU Andrey P. Klemeshev, Director of the IKBFU Law School Oleg A. Zayachkovsky, Director of American Institute of Business and Economics prof. Vladimir Lissniak, Senior legal advisor at Public Properties Company prof. Konstantinos Markoulakis, Ufa Law Institute prof. Eduard Iskhakov, Director of the Center for Development of Law Clinics prof. Maxim Dranzhevsky, National and Kapodistrian University of Athens prof. Konstantinos Gogos, St.Petersburg Institute of Law Dr. Arkady Gutnikov were the visiting professors at this summer-fall school.
Original article: "Professional communication and skills for young lawyers: path to success" third summer-fall school © IKBFU
Original article: "Professional communication and skills for young lawyers: path to success" third summer-fall school © Center of Development of Legal Clinics