Առևտրային արբիտրաժին նվիրված խաղ-մրցույթ
2015թ. մարտի 22-23-ը Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի Իրավաբանական ֆակուլտետի ուսանողական թիմը մասնակցեց Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի Իրավագիտության մագիստրատուրայի ծրագրի` Մեդիացիոն և Արբիտրաժային Կլինիկայի կողմից կազմակերպված արբիտրաժ խաղ-մրցույթին: Մրցույթը բաղկացած էր 2 փուլից՝ գրավոր և բանավոր, իսկ բանավորն իր հերթին՝ 3 փուլերից: ՀՖՀՀ-ի թիմն անցավ եզրափակիչ` զբաղեցնելով 2-րդ տեղը, ինչպես նաև արժանացավ «Լավագույն գրավոր աշխատանք» մրցանակին:
ՀՖՀՀ-ի թիմի խորհրդատուն «Կոնցեռն-Դիալոգ» փաստաբանական գրասենյակի ավագ գործընկեր, ՀՖՀՀ դասախոս, ի.գ.թ. Արամ Օրբելյանն էր, ում թիմը շնորհակալություն հայտնեց ցուցաբերած մասնագիտական աջակցության համար:
Օրիգինալ հրապարակումը՝ ՀՖՀՀ-ի ուսանողները՝ Առևտրային արբիտրաժին նվիրված խաղ-մրցույթում @ ՀՖՀՀ կայք-էջ

Commercial Law Moot Court Competition, 2015
March 22-23, 2015, the French University of Armenia (UFAR) law department team participated in Commercial Law Moot Court Competition. The competition was organized by the Mediation and Arbitration Clinic of the American University of Armenia (AUA) L.L.M Program.
The competition covered written and oral sections. The UFAR team took the second place and received the award for “The Best Written Work.”
Dr. Aram Orbelyan, "Concern-Dialog" law firm Senior Partner and UFAR professor, was the supervisior of the university team. The team was grateful to him for the essential professional support.