Քրեական իրավունքի դատախաղ Արմավիրի մարզում Ժաննա Սիմոնյանի հետ
«Կոնցեռն-Դիալոգ» փաստաբանական գրասենյակի ավագ իրավաբան և գործընկեր փաստաբան Ժաննա Սիմոնյանի ղեկավարությամբ մարզված Արմավիրի թիվ 1 ավագ դպրոցի թիմը դատախաղում զբաղեցրեց առաջին տեղը:
2015 թվականի սեպտեմբերի 26-ին Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի Էջմիածնի նստավայրում կայացավ «Հայաստանյան մարզերում քրեական իրավունքի դատախաղ մրցույթ» ծրագրի հերթական փուլը: Դատախաղն անցկացվեց «ԻՀԱԿ» փորձագետների կողմից նախապես կազմված մտացածին քրեական գործի փաստերի շուրջ: Դատախաղին մասնակցում էին Արմավիր քաղաքի թիվ 1 և թիվ 4 դպրոցների թիմերը:
Մրցույթի հանձնաժողովի անդամների քվեարկության արդյունքում հաղթող ճանաչվեց Արմավիրի թիվ 1 ավագ դպրոցի թիմը, որը դատախաղի ընթացքում ներկայացնում էր պաշտպանության կողմը: Թիմերից մեկը մարզվել էր «Կոնցեռն-Դիալոգ» փաստաբանական գրասենյակի ավագ իրավաբան և գործընկեր, «ԻՀԱԿ» փորձագետ, փաստաբան Ժաննա Սիմոնյանի ղեկավարությամբ:
«Հայաստանյան մարզերում քրեական իրավունքի դատախաղ մրցույթ» ծրագիրն անցկացվում է «Իրավական հետազոտությունների ազգային կենտրոն» հասարակական կազմակերպության (ԻՀԱԿ)՝ ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի աջակցությամբ և ՀՀ դատական դեպարտամենտի օգնությամբ: Դատախաղը վարում էին Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Վահե Խալաթյանը, ՀՀ Վճռաբեկ դատարանի քրեական գործերով պալատի նախագահի ավագ օգնական Անի Դանիելյանը և ԻՀԱԿ փոխնախագահ Վիրաբ Խաչատրյանը:

Moot Court competition in Armavir with Janna Simonyan
September 26, 2015 the Court of General Jurisdiction in Ejmiatsin, Armavir hosted the local round of the Moot court competition between the teams of Armavir city no.1 and no.4 high schools. The participants debated over imaginary criminal cases drafted by «National Center for Legal Researches» NGO experts.
According to the decision of the panel of judges, the teams of Armavir city high school No. 1 won the competition. One of the teams was trained by Janna Simonyan, attorney at law, Senior lawyer and Partner of Concern-Dialog law firm, and NCLR expert. In further stages of the competition, the wining team will compete with other semi-finalists from Ararat, Kotayq and Tavush regions.
«Moot Court Competition in Armenian Regions» by National Center for Legal Researches NGO, with the support of the OSCE office in Yerevan and with assistance of RA Judicial Department.