Արտաշատի ավագ դպրոցի թիմը հաղթեց քրեական իրավունքի դատախաղ մրցույթի եզրափակիչ փուլում
2015թ. նոյեմբերի 21-ին ՀՀ Վճռաբեկ դատարանում կայացավ «Քրեական իրավունքի դատախաղ» մրցույթի եզրափակիչ փուլը, որին մասնակցեցին դատախաղի կիսաեզրափակիչ փուլը հաղթահարած Արմավիր քաղաքի համար 1 ավագ դպրոցի և Արտաշատ քաղաքի ավագ դպրոցի թիմերը:
Նշված դպրոցների սովորողները մրցում էին միմյանց հետ նախապես կազմված քրեական գործի փաստերի շրջանակներում: Դատախաղը վարեցին ՀՀ վճռաբեկ դատարանի քրեական գործերով պալատի անդամ Համլետ Ասատրյանը, ՀՀ Վճռաբեկ դատարանի քրեական գործերով պալատի նախագահի ավագ օգնական Անի Դանիելյանը և «Իրավական հետազոտությունների ազգային կենտրոն» հասարակական կազմակերպության ներկայացուցիչ Կորյուն Թամրազյանսը:
Եզրափակիչ փուլում դատարանի անդամների գնահատականների հիման վրա հաղթող ճանաչվեց Արտաշատ քաղաքի ավագ դպրոցի թիմը: Արտաշատի թիմի մասնակիցները մարզվել էին «Կոնցեռն-Դիալոգ» փաստաբանական գրասենյակի ավագ իրավաբան և գործընկեր, «ԻՀԱԿ» փորձագետ, փաստաբան Ժաննա Սիմոնյանի ղեկավարությամբ:
Դատախաղ մրցույթը կազմակերպվում է «Իրավական հետազոտությունների ազգային կենտրոն» հասարակական կազմակերպության կողմից՝ ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի և ՀՀ Դատական դեպարտամենտի աջակցությամբ:

The Team of Artashat High School Won the Moot Court Competition
November 21, 2015, the Court of Cassation of Armenia hosted the final round of the Moot Court competition in Armenian marzes. Teams from high schools of Armavir and  Artashat, who won in the previous rounds, were the competitios. They debated over imaginary criminal cases drafted beforehand. The competition was juried by Mr. Hamlet Asatryan, member of Chamber on Criminal cases of the Court of Cassation of RA,  Mrs. Ani Danielyan, senior assistant to the chairman of Chamber on Criminal cases of the Court of Cassation of RA, and Mr. Koryun Tamrazyans, representative of  "National Center for Legal Researches" NGO.
According to the decision of the panel of judges, the team of Artashat city high school won the competition. Artashat team was trained by Janna Simonyan, attorney at law, Senior lawyer and Partner of Concern-Dialog law firm, and NCLR expert.
The project «Moot Court competition in Armenian marzes» is organized by National Center for Legal Researches NGO, with the support of the OSCE office in Yerevan and with assistance of RA Judicial Department.