Կայացավ <<Իրավաբանի պրոֆեսիոնալ հմտությունները: Ճանապարհ դեպի հաջողություն>> խորագրով 5-րդ միջազգային ամառային դպրոցը
Սույն թվականի օգոստոսի 25-ին Ի. Կանտի անվան Բալթյան ֆեդերալ համալսարանում տեղի ունեցավ <<Իրավաբանի պրոֆեսիոնալ հմտությունները: Ճանապարհ դեպի հաջողություն>> խորագրով 5-րդ միջազգային ամառային դպրոցը, որտեղ դասախոսություններով հանդես եկավ Կոնցեռն-Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի գործընկեր, փաստաբան, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու Արամ Օրբելյանը` ներկայացնելով փաստաբանական գրասենյակների կառավարմանն առնչվող մի շարք խնդիրներ:
Ամառային դպրոցին մասնակցեցին 8 երկրների 30 համալսարանների 80 ուսանող և 23 դասախոսներ: Դպրոցի ծրագրով նախատեսված էր կուրսերի յուրահատուկ ընտրություն՝  մշակված և ուղղված ապագա իրավաբանների մոտ մասնագիտական և հաղորդակցության հմտությունների զարգացմանը:

The 5th international summer school on "Future Lawyers: Essential Skills to Success" took place in Immanuel Kant Baltic Federal University on August 25, 2016. Concern-Dialog Senior patner, Attorney, PHD Aram Orbelyan participated in this Summer School in Kaleningrad, Russia, presenting a number of problems related to the management of law offices.
80 students and 23 academics from 30 universities of 8 countries of the world participated in the Summer School. The school programme included a unique choice of courses designed for the development of future lawyers' professional and communicational skills.