Սեդրակ Ասատրյանը մասնակցեց մեծահասակների կրթության մեթոդաբանությանը նվիրված սեմինարի
«Կոնցեռն Դիալոգ» փաստաբանական գրասենյակի տնօրեն, ՀՀ Փաստաբանական դպրոցի դասախոս Սեդրակ Ասատրյանը ս.թ. հոկտեմբերի 21-23-ին Ծաղկաձորի «Մարիոթ» հյուրանոցում մասնակցեց «Մեծահասակների կրթության մեթոդաբանությունը» խորագրով դասավանդողների վերապատրաստման սեմինարին:
Միջոցառման կազմակերպիչը Միջազգային Իրավական Համագործակցության գերմանական հիմնադրամն էր (IRZ):
Եռօրյա սեմինարին մասնակցում էին ինչպես հայ, այնպես էլ գերմանացի փորձագետներ: Սեմինարի ընթացքում զեկույցներով հանդես եկան Գերմանական փաստաբանների ակադեմիայի տնօրեն Ֆիլիպ Վենդթը, տնտեսական մեդիատոր, Բեռլինի Էկոնոմիկայի և իրավունքի բարձրագույն դպրոցի ներկայացուցիչ, պրոֆեսոր Յան Այքելբերգը և Մարդու Իրավունքների Եվրոպական Կոնվենցիայի (ՄԻԵԿ) հարցերով փորձագետ Արա Ղազարյանը:
Սեմինարի մասնակիցները տեղեկություններ ստացան Գերմանիայում փաստաբանների կրթության և վերապատրաստման հնարավորությունների, վերապատրաստման մեթոդների մասին:

Sedrak Asatryan participated in seminar dedicated to the methodology of adult education
On October 21-23 German Foundation for International Legal Cooperation (IRZ) organized a training-seminar, titled "Methodology of Adult Education" in Marriott hotel in Tsaghkadzor.
Managing Partner of Concern-Dialog CJSC, tutor at the School of Advocates of RA Sedrak Asatryan participated in this three-day seminar.
The participants of the seminar were both Armenian and German experts.
Director of Academy of German Advocates Philip Wendt, economic mediator, representative of Berlin high school of economics and law, professor Jan Eickelberg and expert of European Convension of Human Rights Ara Ghazaryan presented their reports during the seminar.
The participants of the seminar were informed about possibilities and training methods of education and trainings of advocates in Germany.