Աշխատանքային իրավունք․ սեմինարների շարք
«Կոնցեռն Դիալոգ» ընկերությունը վերսկսում է սեմինարների և քննարկումների շարքը՝ նվիրված աշխատանքային իրավունքի ոլորտին։
Հոկտեմբերի 4
Աշխատանքային պայմանագրերի լուծումը
Ամփոփ նկարագիրԱշխատանքային պայմանագրերի լուծումը պայմանագրի ժամկետը լրանալու, աշխատողի՝ կենսաթոշակի իրավունք ստանալու, համապատասխան հաստիքը կրճատելու և աշխատողի նկատմամբ վստահությունը կորցնելու հիմքերով. իրավական ռիսկեր, դատական պրակտիկայի վերլուծություն և հնարավոր լուծումներ:
Հոկտեմբերի 31
Աշխատանքային պայմանները
Ամփոփ նկարագիրԱռողջության համար աշխատանքի անվտանգ և անվնաս պայմանները գործատուի կողմից օրենսդրությամբ սահմանված կարգով չպահպանելու հետևանքները. ֆինանսական և այլ ռիսկերը։
Խոսնակներ
Սեդրակ Ասատրյան
«Կոնցեռն Դիալոգ» ընկերության գլխավոր տնօրեն, փաստաբան,
խորհրդատվական և փաստաբանական գործունեության ավելի քան 15-ամյա փորձ աշխատանքային իրավունքի ոլորտում, ներառյալ աշխատանքային վեճերով դատական ներկայացուցչություն, «Աշխատանքային պայմանագրեր», «Գործատուի ներքին և անհատական իրավական ակտեր» և «Փաստաբանական գրասենյակի կառավարում» գրքերի և ICLG ընկերության «Աշխատանքային իրավունք» թեմայով Հայաստանի էջի (“Employment and Labor Law”) 6-րդ և 7-րդ հրատարակությունների համահեղինակ, մի շարք այլ ձեռնարկների և հոդվածների հեղինակ:
Ժաննա Սիմոնյան
«Կոնցեռն Դիալոգ» ընկերության գործընկեր, փաստաբան,
ունիշուրջ 10-ամյա փորձպայմանագրային և աշխատանքային վեճերի ոլորտներում , իրականացնում է հաճախորդների շահերի պաշտպանություն և ներկայացուցչություն վարչական վարույթների ու աշխատանքային վեճերով դատավարության շրջանակներում, վարում է անհատական և խմբակային դասընթացներ Աշխատանքային իրավունքի ոլորտում՝ կազմակերպության ղեկավարների, ՄՌ կառավարիչների և ԲՈՒՀ-երի ուսանողների և իրավաբանական կլինիկաների ուսանողների համար, ICLG ընկերության «Աշխատանքային իրավունք» թեմայով Հայաստանի էջի (“Employment and Labor Law”) 6-րդ և 7-րդ հրատարակությունների համահեղինակ:
Սեմինարները հասցեագրվում են ձեռնարկությունների տնօրեններին և Մարդկային ռեսուրների կառավարման (HR)մասնագետներին:
Սեմինարները տեղի կունենան «Մարիոթ» հյուրանոցի «Տրդատ II» դահլիճում։ Աշխատանքային լեզուն՝ հայերեն (առանց թարգմանության)։
Սկիզբը՝ ժամը 10։00-ին
Արժեքը՝
Մասնակցություն մեկ սեմինարի – 29.000 ՀՀ դրամ
Մասնակցություն երկու սեմինարի - 50.000 ՀՀ դրամ
Գրանցման վերջնաժամկետները՝ 27 սեպտեմբերի (սեմինար 1), 24 հոկտեմբերի (սեմինար 2)։
Գրանցվելու և մանրամասների համար դիմել՝  Երևան, Չարենցի 1, 207 սենյակ, հեռ.՝ 060278888, 010575121, էլ. հասցե՝ [email protected].

Concern Dialog law firm restarts the series of seminars and discussion sessions dedicated to the field of Employment and Labor Law.
October 4th
Termination of Employment Contract
Summary: Termination of employment contracts on the basis of expiration of the contract, employee reaching retirement age, job cuts on relevant positions and loss of trust toward the employee. Legal risks, judicial practice analysis, and possible solutions.
October 31st
Working Conditions
Summary: The consequences of non-compliance with the health and safety conditions for the employer in compliance with the legislation: financial and other risks.
Speakers
Sedrak Asatryan
Managing Partner of Concern Dialog Law firm, attorney, more than 15 years of experience in consulting and advocacy in the field of Labor and Employment law, including court representation on labor disputes. Co-author of “Labor Contracts”, “Internal and Individual Legal Acts of the Employer” and “Law Firm Management” books and of the 6th and 7th editions of ICLG company’s Armenian page on the topic of “Labor and Employment Law”, author of several articles.
Janna Simonyan
Partner at Concern Dialog Law firm, attorney, 10 years of experience in the sphere of contracts and employment disputes, carries out client protection and representation within the framework of administrative proceedings and during labor law litigations, leads group and individual trainings for the company directors, HR specialists, university students and students of law clinics on the topic of Labor and Employment law. Co-author of the 6th and 7th editions of ICLG company’s Armenian page on the topic of “Labor and Employment Law”.
Seminars are designed for the directors of companies, HR specialists.
The seminars will take place in the "Trdat 2" hall of the Marriott Hotel. The seminar will be held in Armenian language (no translation will be provided)