ԿՈՐՊՈՐԱՏԻՎ ԻՐԱՎՈՒՆՔ, ՎԵՐԱԿԱԶՄԱԿԵՐՊՈՒՄՆԵՐ ԵՒ ԿՈՐՊՈՐԱՏԻՎ ԱՐԺԵԹՂԹԵՐ
Կորպորատիվ իրավունքը Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի հիմնական պրակտիկայի ուղղություններից է սկսած 2000-ականների սկզբից:
Ընկերությունն աջակցում է իրավաբանական անձանց, դրանց մասնաճյուղերի, ներկայացուցչությունների ու հիմնարկների հիմնադրմանը, այդ թվում պատրաստում է պահանջվող փաստաթղթերի ամբողջական փաթեթը և ներկայացնում գրանցման գործընթացում: Իրավաբանական անձի հետագա գործունեության ընթացքում մատուցվող իրավաբանական ծառայությունները ներառում են կորպորատիվ կառավարման աջակացումը, ներդրումների կատարման առնչվող համապարփակ խորհրդատվությունը (այդ թվում՝ փաստաթղթերի փաթեթի պատրաստումը և գրանցման գործընթացի կազմակերպումը), վերակազմակերպումների ու վերակազմավորումների իրավական ձևակերպումների ուղեկցումը:
2010֊ականների սկզբից գործնականում կորպորատիվ իրավունքի պրակտիկայի կայուն մաս է կազմում նաև արժեթղթերի թողարկման հարցերով աջակցությունը (հիմնականում ՏՏ ոլորտի և այլ Ստարտ֊ափներին)՝ ներառյալ պարտատոմսերի, փոխարկելի մուրհակների, աշխատակիցների բաժնետիրացման ծրագրերի և այլն (կորպորատիվ ֆինանսների և կառավարման աջակցություն)։
Կորպորատիվ իրավունքի պրակտիկայի կայուն մաս է կազմում նաև առաջացած վեճերով դատական և առևտրային արբիտրաժում ներկայացուցչությունը:
Ընկերության աշխատակիցները մասնակցել են և մասնակցում են կորպորատիվ իրավունքի ոլորտի օրենսդրության (բաժնետիրական ընկերությունների մասին օրենք, քաղաքացիական օրենսգիրք, սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունների մասին օրենք և այլն) մշակման աշխատանքներում և հեղինակել են բազմաթիվ համեմատական իրավական և գիտապրակտիկ աշխատություններ:
Կորպորատիվ իրավունքի ոլորտում առաջարկում ենք հետևյալ ծառայությունները`
• Կորպորատիվ իրավունքի հարցերով խորհրդատվություն,
• Առևտրային և ոչ առևտրային կազմակերպությունների հիմնադրում և գրանցում,
• Կորպորատիվ իրավունքի  և կորպորտավի կառավարման հարցերով կազմակերպության գործունեության ընթացիկ խորհրդատվություն,
• Կանոնադրության և այլ հիմնադիր փաստաթղթերի պատրաստում,
• Բաժնետերերի համաձայնագրերի պատրաստում,
• Գրանցման հետ կապված վարչական ներկայացուցչություն (իրավաբանական անձանց գրանցման պետական ռեգիստր, դեպոզիտարիա/հաշվի օպերատորներ և այլն),
• Ընկերությունների վերակազմակերպման (միաձուլումը, միացումը (merger & acquisition), բաժանումը, առանձնացումը, վերակազմավորումը) գործընթացի իրավական ուղեկցում,
• Ընկերությունների կորպորատիվ քարտուղարի ծառայության մատուցում, այդ թվում ընկերության կառավարման մարմինների և կից հանձնաժողովների նիստերի հրավիրում, մասնակիցներին նյութերի պատրաստում և տրամադրում, նիստերի վարում, արձանագրության կազմում,
• Ընկերությունում ներդրումների կատարման մասով իրավական խորհրդատվություն և ներդրման ձևակերպում,
• Ընկերության արժեթղթերի, այդ թվում պարտատոմսերի, թողարկման և տեղաբաշխման իրավական ուղեկցություն,
• Ընդհանուր ժողովներում հաճախորդի անունից ներկայացուցչության իրականացում,
• Կառավարչական ծառայությունների մատուցում որպես հաճախորդի կողմից նշանակվող խորհրդի անդամ կամ որպես խորհրդի անկախ անդամ,
• Կորպորատիվ իրավական աուդիտ (corporate due diligence),
• Կորպորատիվ համապատասխանության (corporate compliance) հետ կապված ծառայություններ,
• Բաժնետերերի միջև կամ տնօրինության և բաժնետերերի միջև վեճերի հարցերով աջակցություն և մեդիացիա (mediation),
• Ընկերության անբարյացկամ կլանումներից (unfriendly acquisition) ընկերությունների իրավական պաշտպանություն;
• Փոքր (մինորիտար) բաժնետերերի իրավունքների պաշտպանություն;
• Կորպորատիվ իրավունքի  հարցերով ներկայացուցչություն դատարաններում և արբիտրաժային վարույթների շրջանակներում:
Ընկերությունն ունի նաև մեծ փորձ ոչ առևտրային կազմակերպությունների՝ հիմնադրամների և հասարակական կազմակերպությունների կազմավորման, գրանցման և հետագա գործունեության իրավաբանական աջակցության հարցերով:

CORPORATE LAW AND M&A
Corporate law is one of the main areas of practice of Concern Dialog law firm since the early 2000s.
Services in the field of corporate law include assistance to clients in the establishment of companies, support with share purchase and investment registration, support with the M&A transactions, as well as representing the clients within the corporate law disputes (in Mediation, Arbitration and Litigation).
Since mid 2010s corporate law services in practice also include support (mostly to IT and other startups at different stages of lifespan) with the issuance of securities and other related instruments (including options, convertible notes, share vesting plans and others) as part of corporate finance and management support.
The Firm’s team participated in drafting corporate law legislation in force (the Law on Joint-Stock Companies, Civil Code, the Law on limited liability companies etc.) and are authors of numerous comparative and theoretical-practical works.
We offer the following services in the field of corporate law:
- consultations on corporate law issues both at the stage of establishment of companies and at any subsequent phase of activity,
- registration of companies (this includes preparation of Articles of Association and other constituent documents and administrative representation related to registration in the state register of legal entities and depository),
- drafting and negotiating of shareholder agreements,
- support of reorganisation of companies,
- legal support of mergers and acquisitions,
- management (recordkeeping) of corporate documents of companies,
- preparation of draft decisions and minutes of meetings of the Board of Directors/General Meetings of Shareholders,
- representation during general meetings on behalf of the client,
- providing management services as a member of the board appointed by clients or as an independent member of the board,
- corporate due diligence,
- services related to corporate compliance,
- assistance and mediation in disputes between shareholders and between the management and shareholders,
- legal protection of companies from unfriendly acquisition,
- legal protection of minority shareholders,
- representation in courts and arbitration proceedings concerning corporate law issues (corporate law litigation and arbitration),
The company also has extensive experience in establishing, registration and further organisational and regulatory legal support of non-profit organisations - foundations and public organisations.