Կայացավ «Իրավա-Տեք» համաժողովը
Մարտի 28-ից 30-ը Հայաստանի Ամերիկյան Համալսարանում կայացավ «Իրավա-Տեք» խորագիրը կրող համաժողովը, որը կազմակերպվել էր «Լույս» հիմնադրամի «Զարգացնենք Հայաստանը միասին» ծրագրի շրջանակներում։
Համաժողովին «Կոնցեռն Դիալոգ» ընկերության կողմից մասնակցում էր գործընկեր փաստաբան Նարինե Բեգլարյանը, որի ներկայացրած շնորհանդեսը նվիրված էր «Տվյալների պաշտպանությունը Հայաստանում» թեմային։ Շնորհանդեսի շրջանակներում Նարինե Բեգլարյանն անդրադարձ է կատարել ոլորտի իրավական կարգավորումներին, անձնական տվյալների մշակման իրավական մեխանիզմներին, մշակողի պարտավորություններին, տվյալների փոխանցման պայմաններին և այլ հարցերի։
Համաժողովը առաջին նախաձեռնությունն է միևնույն վայրում հավաքելու գործարարների, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների մասնագետների և իրավաբանների ու հաշվի առնելով Հայաստանի ներկայիս առաջնահերթությունները և զարգացման ոլորտների նախընտրությունները՝ այն կարելի է համարել օրվա հրամայական։

Law-Tech Conference was held
On March 28-30, the American University of Armenia hosted a conference entitled Law-Tech organized within the Luys Foundation's Develop Armenia Together Program.
On the part of Concern Dialogue, its Partner advocate Narine Beglaryan attended the conference and her presentation concerned the topic of Data Protection in Armenia. During her presentation, Narine Beglaryan touched upon the legal regulations in the field in question, legal mechanisms for personal data processing, processor’s obligations, conditions for data transfer and other issues.
The conference came as the first initiative to bring together businessmen, IT professionals and lawyers and given Armenia's current priorities and development priorities, it can be considered the imperative of the day.