«Կոնցեռն Դիալոգ» փաստաբանական գրասենյակը, փաստաբաններ Սեդրակ Ասատրյանը և Արամ Օրբելյանն արժանացել են նաև “Chambers & Partners”-ի «Chambers Europe 2019» բարձր գնահատականներին
Այս տարվա փետրվարին “Chambers & Partners” միջազգային հանրահայտ կազմակերպությունը հրապարակեց վարկանշային գնահատման ցուցանիշները, համաձայն որի՝ «Կոնցեռն Դիալոգ» փաստաբանական ընկերությունն արժանացել է «Chambers Global 2019»  ամենաբարձր գնահատականին։
Իսկ արդեն մարտին “Chambers & Partners” հրապարակեց «Chambers Europe 2019» «Կոնցեռն Դիալոգ» փաստաբանական գրասենյակի տարվա վարկանշային բարձր գնատականին  արժանանալու մասին նորությունը։ Միջազգային հեղինակություն ունեցող կազմակերպության գնահատմամբ «Կոնցեռն Դիալոգը» Հայաստանում մեծ հեղինակություն ունեցող ընկերություն է, որը արդյունավետորեն լուծումներ է տալիս այնպիսի վիճահարույց խնդիրների, որոնք վերաբերում են տարբեր ոլորտներում իրավունքի խախտումներին, ընկերությունն իր հաճախորդներին աջակցում է պարտքի վերականգնման, դատական ատյաններում, այդ թվում նաև արբիտրաժում նրանց շահերը ներկայացնելու կամ պաշտպանելու հարցերում։
“Chambers & Partners”-ը անդամ ընկերություններին գնահատելիս հիմք է ընդունում նաև իրենց անցկացրած հարցումների ժամանակ հաճախորդների տված գնահատականները։
Միջազգային այս կազմակերպության կայքում կարդում ենք, որ հարցման մասնակից հաճախորդները հատկապես կարևորում են թիմի օպերատիվությունը և հաճախորդների սպասարկման գերազանց որակը. «Իրավական ծառայությունները օպերատիվ են մատուցվում: Ոչ միայն ծրագրերի ու գործերի արդյունքն է դրական, այլ դրական է նաև թիմի վերաբերմունքը: Նրանք գործը վարում են ոչ թե ֆորմալ կերպով, այլ նախ փորձում են խորապես հասկանալ խնդրի բուն էությունը և նախանշել լուծումները»։
«Chambers Europe 2019» -ի  գնահատականների են արժանացել նաև «Կոնցեռն Դիալոգ» ընկերության տնօրեն Սեդրակ Ասատրյանը, ով հայտնի է որպես ոլորտում հեղինակություն ունեցող փաստաբան, հմուտ և փորձառու իրավաբան։ Իսկ վարկանշային բարձրագույն գնահատականի արժանացած Արամ Օրբելյանի մասին մասնավորապես գրված է․ «Արամ Օրբելյանը իր պատվավոր տեղն է զբաղեցնում հայկական իրավաբանության համակարգում: Նա լավ համբավ ունի հատկապես բիզնես վեճերի լուծման գործում ցուցաբերած հիմնավոր մասնագիտական գիտելիքների և հմտությունների, միևնույն ժամանակ հաճախորդամետ մոտեցման համար։
«Կոնցեռն Դիալոգ» ընկերության գործունեությունը մանրազնին հետազոտելուց հետո “Chambers & Partners” կազմակերպությունը պարզել է, որ «Կոնցեռն Դիալոգը» հայկական շուկայում կայացած ընկերություն է և ունի իր հաստատուն դիրքը: Ներկայացնում է ինչպես տեղական, այնպես էլ միջազգային ասպարեզում գործող հաճախորդների:

Concern Dialog law firm and advocates Sedrak Asatryan and Aram Orbelyan were also awarded the high rating of Chambers Europe 2019 by Chambers & Partners.
In February of this year, the Chambers & Partners internationally renowned organization published its rating list indicators; accordingly, Concern Dialog law firm was awarded the highest rating of Chambers Global 2019.
And in March, Chambers & Partners released the news that Concern Dialog was awarded the annual Chambers Europe 2019 high rating. According to the globally renowned organization, Concern Dialog is a reputable company in Armenia that effectively resolves disputes related to violations of law in various fields; the company assists its clients in debt recovery, litigation, including representation or defense of their rights in courts of law.
When evaluating member companies, Chambers & Partners also takes as a basis for customer feedback provided in their surveys.
On the website of this international organization, we can read that the surveyed customers especially emphasized the team's operability and excellent customer service quality. “Legal services are provided promptly. Not only the results of programs and cases are positive, but also the team’s attitude is positive. They do not process the case merely formally but first, try to understand the core essence of the problem and outline its solutions."
Sedrak Asatryan, Director of Concern Dialog Company, was also appreciated highly within Chambers Europe 2019. He is known as a reputed advocate and a skilled and experienced lawyer. As for Aram Orbelyan awarded the highest rating, he is particularly described as follows: “Aram Orbelyan holds his honorable position in the Armenian legal system. He is particularly well-known for his solid professional knowledge and skills in resolving business disputes and also for a pro-client approach.”
After thorough research of Concern Dialog's activities, Chambers & Partners found that Concern Dialog is a well-established company with its firm position on the Armenian market. It represents clients operating both locally and globally.