ՍԴ դատավորները չեն օգտվում վաղ թոշակի օրենքից՝ նժարին իրենց մարդկային ու մասնագիտական արժանապատվությունն է․ Արթուր Հովհաննիսյան
13/01/2020
«Անձամբ ճանաչելով Սահմանադրական դատարանի բոլոր այն դատավորներին, որոնց վերաբերում է վաղաժամ կենսաթոշակի գնալու մասին օրենքը, կարծում եմ՝ նրանք չեն գնա այդ քայլին։ Նրանք բոլորը բարձր պրոֆեսիոնալիզմ ունեցող մասնագետներն են, որոնք ունեն հարգանք իրենց մասնագիտության և ՍԴ բարձր կոչման հանդեպ ու չեմ կարծում, թե այս ամենը դնելու են մի կողմ և օգտվեն կաշառք առաջարկող օրենքից»- Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի խորհրդատու գործընկեր, փաստաբան Արթուր Հովհաննիսյանի Tert.am-ին տված հարցազրույցն ամբողջությամբ՝ հետևյալ հղմամբ https://www.tert.am/am/news/2020/01/13/Hovhannisyan/3183416

None of the judges of the Constitutional Court will exercise the right to early retirement: their human and professional dignity is on scale - Artur Hovhannisyan
13/01/2020
“Personally being acquainted with all the judges of the Constitutional Court whom the right to early retirement refers to, I think they will not take that step. They all are highly qualified professionals having respect for their profession and high title of the Constitutional Court and I do not think they will set all these aside and benefit from a law which offers bribe”. To read Counsel, Attorney of Concern Dialog Law Firm Arthur Hovhannisyan’s full interview with Tert.am, see the following link https://www.tert.am/am/news/2020/01/13/Hovhannisyan/3183416 link.