Կոնցեռն Դիալոգը կրկին ճանաչվել է ամենաբարձր (առաջին) վարկանիշն ունեցող միակ փաստաբանական գրասենյակը Հայաստանում ըստ Chambers Europe 2022 ուղեցույցի
18/03/2022
Chambers and Partners միջազգային հեղինակավոր կազմակերպությունը, որը վարկանիշավորում է աշխարհի լավագույն իրավաբանական ընկերություններն ու իրավաբաններին, իր Chambers Europe 2022 ուղեցույցում Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակը կրկին ճանաչել է ամենաբարձր վարկանիշն ունեցող միակ ընկերությունը հայաստանյան առաջատար իրավաբանական ընկերությունների թվում։
Վարկանիշավորման համար հիմք է հանդիսանում փաստաբանական և իրավաբանական ընկերությունների ներկայացրած տեղեկատվությունը, ինչպես նաև Chambers and Partners կազմակերպության հետազոտողների կողմից իրականացված ուսումնասիրությունները, ներառյալ առկա հրապարակային աղբյուրների ուսումնասիրությունները, հաճախորդների և շուկայի մասնակիցների կարծիքը և դիտարկումները և այլ հասանելի տեղեկատվությունը:
Հարցվածներից մեկը կարծիք է հայտնել, որ Կոնցեռն Դիալոգն «այն սակավաթիվ գրասենյակներից է, որն իսկապես փորձառություն ունի Հայաստանի հանքարդյունաբերության և բնական պաշարների ոլորտում», և ինչպես շարունակել է նշել իր պատասխանում, փաստաբանական գրասենյակի հետ «շատ հեշտ է աշխատելը», քանի որ փաստաբանները «կենտրոնանում են հիմնական խնդրի և վերջնական արդյունքի վրա և շատ ճկուն լուծումներ են գտնում խնդիրներին»։
Նույն ուղեցույցում Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի կառավարիչ գործընկեր, փաստաբան Արամ Օրբելյանը միակ իրավաբանն է Հայաստանից, որն ընդգրկված է հայաստանյան իրավաբանների վարկանիշավորման ամենաբարձր՝ առաջին խմբում, իսկ Կոնցեռն Դիալոգի գործընկեր, փաստաբան Նարինե Բեգլարյանը ներառվել է առաջատար իրավաբանների Up and Comming վարկանիշային խմբում։

Concern Dialog law firm is again recognized as the only law firm with the highest ranking in Armenia according to the Chambers Europe 2022 guide
18/03/2022
The prestigious international organization Chambers and Partners, which ranks the best law firms and attorneys in the world, in its Chambers Europe 2022 guide, again recognized Concern Dialog Law Firm as the only company with the highest ranking among the leading law firms in Armenia.
In the same guide, Concern Dialog Law Firm Managing Partner, Attorney Aram Orbelyan is the only attorney from Armenia, who is included in the highest ranking group of Armenian attorneys, and Concern Dialogue Partner, Attorney Narine Beglaryan is included in the Up and Comming ranking group of leading attorneys.
Individual attorneys are ranked in their practice fields based on their legal knowledge and experience, skills, and other criteria.
According to the Chambers Europe, Aram Orbelyan is one of the leading lawyers in Armenia for contentious matters. An interviewee praises him for his breadth of practice, enthusing: "He has encyclopedic knowledge of Armenian law and you can ask him any question." Aram Orbelyan has notable expertise in tax litigation, contractual disputes, unfair competition cases and trade mark infringement claims. A client underlines his "quick mind in finding exact and winning solutions for each case, and his persistence to get work done in a reasonable time frame and with a successful result."
Narine Beglaryan enters the rankings this year on the back of positive feedback from clients, with one enthusing that she is "very diligent, hard-working, passionate about her job and very empathetic." Narine Beglaryan has a broad practice, offering experience in construction projects, cross-border investments and licensing applications, as well as shareholder arbitration and banking litigation proceedings.