Մասնագիտական քննարկումներ ընկերությունների կառավարման, կորպորատիվ իրավունքի և M&A-ի վերաբերյալ․ Կոնցեռն Դիալոգի գործընկեր, փաստաբան Նարինե Բեգլարյանը մասնակցել է TAG Alliances-ի միջազգային կոնֆերանսին
Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի գործընկեր, փաստաբան Նարինե Բեգլարյանը հոկտեմբերի 19-21-ը Դուբլինում մասնակցել է TAG Alliances-ի կազմակերպած միջազգային կոնֆերանսին։
Բանախոսները կոնֆերանսին խոսել են իրավաբանական ընկերությունների առջև ծառացած մարտահրավերներից ու զարգացումներից, հնարավորություն ընձեռել մասնակցել խմբային քննարկումների։
Նարինե Բեգլարյանը մասնակցել է կորպորատիվ իրավունքին և M&A-ին,  ինչպես նաև ընկերության կառավարմանն ու լավագույն փորձին նվիրված քննարկումներին։
Կորպորատիվ իրավունք և M&A քննարկմանը մասնագետները խոսել են պատժամիջոցների մասին, մասնավորապես՝ անդրադարձել են Ռուսաստանի նկատմամբ ԵՄ-ի, Մեծ Բրիտանիայի և ԱՄՆ-ի պատժամիջոցների ազդեցությանը M&A գործարքների վրա և այդ համատեքստում ֆինանսական և իրավաբանական խորհրդատուների աշխատանքին։ Նիստը վարող փորձագետներն իրական գործի օրինակով քննարկել են պատժամիջոցների պայմաններում հաճախորդներին ճիշտ մասնագիտական ուղղորդումներ կատարելու կարևորությունը։
Realm Recruit-ի կառավարիչ տնօրեն Դուան Քորմելը, ով առանձին վարել է ընկերության կառավարմանն ու լավագույն փորձին նվիրված նիստը, խոսել է իրավաբանական ընկերություններում աշխատակիցների ընտրության, մարդկանց պոտենցիալի բացահայտման, աշխատանք - կյանք հավասարակշռության մասին։
Կոնֆերանսին քննարկվել են մի շարք այլ թեմաներ ևս՝ բիզնես գործունեության ճիշտ կազմակերպման արդյունքում բնապահպանական խնդիրների լուծումներից, հաճախորդների ու խորհրդատուների համար բնապահպանական, սոցիալական և պատշաճ կառավարման (ESG) չափորոշիչներին  հետևելուց մինչև ընկերությունների բիզնես նպատակների համար աշխարհաքաղաքական բարդ իրավիճակներում հաճախորդների սպասարկման ու ուղղորդման հարցեր։
TAG Alliances-ը անկախ մասնագիտական ծառայություններ մատուցող ընկերությունների աշխարհի խոշորագույն բազմամասնագիտական դաշինքներից է, որի անդամ 290+ ընկերությունները գործում են 110+ երկրներում։ TAG Alliances-ն իր մեջ ներառում է TAGLaw®, TIAG®  և TAG-SP®-ը։
Անկախ իրավաբանական ընկերությունների TAGLaw համաշխարհային դաշինքը հիմնադրվել է 1998 թ.-ին և այսօր աշխարհի հինգ խոշորագույն իրավաբանական դաշինքներից մեկն է։ TAGLaw-ին անդամակցում են բացառապես հեղինակավոր և մասնագիտական բարձր արժեքներով առաջնորդվող ընկերություններ՝ տեղական իրավաբանական շուկայի ծանրակշիռ փորձառությամբ։
Կոնցեռն Դիալոգը TAGLaw-ին անդամակցող առաջին և միակ ընկերությունն է տարածաշրջանում։
2010 թ-ից որպես TAGLaw-ի լիիրավ անդամ՝ Կոնցեռն Դիալոգը պրոֆեսիոնալ ծառայություններ է մատուցել իր վստահորդներին Ֆրանսիայում, Անգլիայում, Իսպանիայում, Կիպրոսում, ԱՄՆ-ի մի շարք նահանգներում և շարունակում է ընդլայնել գործունեության աշխարհագրությունը։

Professional discussions on firm management, corporate and M&A: Concern Dialog partner, attorney Narine Beglaryan participated in the international conference of TAG Alliances
On 19-21 October, Concern Dialog Law Firm partner, attorney Narine Beglaryan, participated in the international conference organized by the TAG Alliances in Dublin.
The speakers at the conference spoke about the challenges and developments faced by law firms, and provided an opportunity to participate in group discussions.
Narine Beglaryan participated in specialty group sessions on corporate and M&A, as well as firm management and best practices.
During the discussions on corporate and M&A experts spoke about sanctions, in particular, they discussed about the impact of EU, UK and US sanctions against Russia on M&A transactions and market, the activity of financial and legal advisors in in that context. The experts conducting the session discussed the importance of providing accurate professional guidance to clients under sanctions, using the example of a real- life case.
Duane Cornell, the Managing Director of Realm Recruit, who separately conducted the session dedicated to firm management and best practices, spoke about employee selection in law firms, identifying people’s potential and work-life balance.
A number of other topics were also discussed at the conference, the matters ranging from solutions to environmental problems as a result of the correct organization of business activities, from following environmental, social and governance (ESG) standards for clients and advisors to the issues of customer service and guidance in complex geopolitical situations for the business purposes of companies.
TAG Alliances is one of the world’s largest multidisciplinary alliances of independent professional services firms, with 290+ member firms operating in 110+ countries. Combining TAGLaw®, TIAG® (The International Accounting Group), and TAG-SP® (Strategic Partners), TAG Alliances is a relationship-driven, global community of legal, accounting, and other professional services firms with a commitment to providing high-quality, cost-effective, and value-driven services.
The TAGLaw global alliance of independent law firms was founded in 1998. The network today ranks among the five largest legal alliances in the world. Exclusively highly-respected, value-driven law firms with the in-depth local market knowledge and expertise are TAGLaw members.
Concern Dialog is the first and only company in the region, which is a member of TAGLaw.
As a full member of TAGLaw Concern Dialog has provided services to its client in France, England, Spain, Cyprus, several states of the USA since 2010 and continues to expand the geographical scope of its activities.