Ի՞նչ պետք է իմանան բիզնեսի ներկայացուցիչներն իրավաբանական անձանց քրեական պատասխանատվության մասին. սեմինարի հրավեր նոր քրեական օրենսդրության վերաբերյալ
Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակը Ամերիկայի առևտրի պալատը Հայաստանում ՀԿ-ի աջակցությամբ ապրիլի 14-ին հրավիրում է մասնակցելու ՀՀ քրեական նոր օրենսգրքով իրավաբանական անձանց քրեական պատասխանատվություն սահմանող կարգավորումների վերաբերյալ սեմինարին։
Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի քրեական իրավունքի պրակտիկայի ղեկավար, փաստաբան Հովհաննես Խուդոյան
Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի իրավաբանի օգնական Սվետլանա Մկրտչյան
Սեմինարը նախատեսված է Հայաստանում գործունեություն իրականացնող կազմակերպությունների տնօրենների, հաշվապահների, իրավաբանների և թեմայով հետաքրքրող այլ անձանց համար:
Բանախոսները մանրամասն կներկայացնեն բոլոր այն հնարավոր դեպքերը, երբ իրավաբանական անձինք կարող են ենթարկվել քրեական պատասխանատվության, ինչպիսին պետք է լինի քրեական հետապնդման գործընթացը, ինչ հետևանքներ կարող են առաջանալ  ընկերությունների համար, ինչպիսի գործիքներ կարող են կիրառվել հնարավոր ռիսկերը նվազեցնելու համար:

What should business representatives know about the criminal liability of legal entities? Invitation to a seminar on the new criminal legislation
On April 14, the Concern Dialog law office with the support of the American Chamber of Commerce in Armenia invites you to participate in the workshop on the regulations defining the criminal liability of legal entities under the new Criminal Code of the Republic of Armenia.
Hovhannes Khudoyan, Head of criminal law practice in Concern Dialog law firm, Attorney
Svetlana Mkrtchyan, Assistant of lawyer in Concern Dialog law firm
The seminar is intended for directors of organizations, accountants, lawyers operating in Armenia and other persons interested in the topic.
The speakers will present in detail all the possible cases when legal entities may be subject to criminal liability, what the criminal prosecution process should be, what implications may arise for companies, what tools can be applied to reduce possible risks.