Լիլիթ Կարապետյանը քննարկմանը ներկայացրել է Առևտրի միջազգային պալատի արբիտրաժային դատարանի գործունեությունը
16/04/2024
Ապրիլի 13-ին Կոնցեռն Դիալոգի գործընկեր, փաստաբան Լիլիթ Կարապետյանը հանես է եկել որպես բանախոս Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանում Միջազգային արբիտրաժի և Միջազգային առևտրային պալատի արբիտրաժային դատարանի վերաբերյալ կլոր սեղան քննարկմանը։
Հանդիպումը կազմակերպվել է Րիզոլվ Ակադեմիայի, Էլսա Հայաստանի և Այ-Սի-Սի հայաստանի արբիտրաժի և վեճերի այլընտրանքային լուծման հանձնաժողովի կողմից։
Լիլիթ Կարապետյանը ներկայացրել է Միջազգային առևտրային պալատի արբիտրաժային դատարանի պատմությունը, կառուցվածքը, ինչպես նաև անդրադարձել է դատարանի կանոններին, դատարանի թափանցիկությանն ու արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված նախաձեռնություններին։

Lilit Karapetyan provided an overview of the activities of the International Chamber of Commerce's arbitration court during the discussion
On April 13, Lilit Karapetyan, a partner, attorney at Concern Dialog, was a keynote speaker during a roundtable discussion on International Arbitration and the Arbitration Court of the International Chamber of Commerce, hosted at the French University in Armenia.
The meeting was organized by Resolve Academy, Elsa Armenia, and the ADR and Arbitration Commission of ICC Armenia.
Lilit Karapetyan provided an overview of the history, structure, and key features of the ICC Arbitration Court. Insight into the ICC's arbitration rules, administrative support, and initiatives aimed at enhancing efficiency and transparency.