Կոնցեռն Դիալոգը ներգրաված է աշխատանքային ոլորտի բալանսավորված զարգացման ու գործարար միջավայրի բարելավման գործում․ Արթուր Հովհաննիսյանն վերընտրվել է ՀԳՀՄ խորհրդի անդամ
18/04/2024
Կոնցեռն Դիալոգի գործընկեր, փաստաբան Արթուր Հովհաննիսյանը վերընտրվել է Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության (ՀԳՀՄ) խորհրդի անդամ։ Միությունը, որն իրականացնում է բիզնեսի խթանման և սոցիալ-տնտեսական զարգացմանն ուղղված ծրագրեր, Կոնցեռն Դիալոգին հնարավորություն է տալիս նաև քննարկման առարկա դարձնել պրակտիկ աշխատանքի ընթացքում առաջացած խնդիրները, որոնց լուծումները նպաստում են բիզնես միջավայրի բարելավմանը։
Միևույն ժամանակ, պարոն Հովհաննիսյանը, որպես Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության (ՀԳՀՄ) խորհրդի անդամ, ներգրավված է Հանրապետական եռակողմ հանձնաժողովի աշխատանքներում՝ նպաստելով ոլորտի օրենսդրության բարելավմանը։
Մասնավորապես, եռակողմ հանձնաժողովում, որի կազմի մեջ են մտնում ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը, Հայաստանի արհմիությունների կոնֆեդերացիան և Հայաստանի գործատուների հանրապետական միությունը, ի թիվս այլ հարցերի, պարբերաբար կարծիքի են ներկայացվում գործատուների և աշխատողների` աշխատանքային իրավունքների և շահերի պաշտպանության առումով էական նշանակություն ունեցող նորմատիվ իրավական ակտերի նախագծերը` մինչև համապատասխան մարմնի կողմից դրանց ընդունումը։

Advancing Labour Law Development and Business Environment Enhancement: Concern Dialog’s partner Artur Hovhannisyan re-election to the Board member of the Republican Union of Employers of Armenia
18/04/2024
Concern Dialog partner, attorney Artur Hovhannisyan has been re-elected as a Board member of the Republican Union of Employers of Armenia. The union, which implements business promotion and socio-economic development programs, provides Concern Dialog with a platform to address practical challenges encountered in day-to-day operations, fostering discussions that lead to actionable solutions and ultimately contribute to enhancing the overall business environment.
Mr. Hovhannisyan, as a Board member of the Republican Union of Employers of Armenia, is involved in the work of the Republican Tripartite Commission, contributing to the improvement of legislation in the field.
Within the tripartite commission, which comprises key stakeholders such as the Ministry of Labor and Social Affairs of the Republic of Armenia, the Confederation of Trade Unions of Armenia, and the Republican Union of Employers of Armenia, critical normative legal matters are regularly deliberated. These discussions encompass a wide array of topics, including issues vital for safeguarding the rights and interests of both employers and employees. Draft acts are presented for review and opinion before being formally adopted, ensuring that labor legislation reflects a balanced and equitable approach to addressing the needs of all stakeholders involved.