Զարգացնելով արբիտրաժի դերը Հայաստանում․ Կոնցեռն Դիալոգը` արբիտրաժի օրվա միջոցառման աջակից
Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակը հանդես է գալու հունիսի 19-21-ը Արբիտրաժի օրերի միջոցառումների աջակից։ Միջոցառումը նախաձեռնել է Առևտրի միջազգային պալատի (ICC) հայաստանյան ազգային կոմիտեն ICC հայաստանյան ազգային կոմիտեի Արբիտրաժի և վեճերի այլընտրանքային լուծման հանձնաժողովի հետ։
Այն մեկ հարկի տակ կհավաքի ոլորտի պրոֆեսիոնալների տարբեր երկրներից։
Միջոցառման շրջանակներում հունիսի 20-ին տեղի կունենա Ներդրումային արբիտրաժին նվիրված կոնֆերանս, որտեղ ելույթով հանդես կգա Կոնցեռն Դիալոգի գործընկեր, փաստաբան Լիլիթ Կարապետյանը, ով նաև Առևտրի միջազգային պալատի (ICC) հայաստանյան ազգային կոմիտեի Արբիտրաժի և վեճերի այլընտրանքային լուծման հանձնաժողովի նախագահն է:
Արբիտրաժի օրվա միջոցառումները հնարավորություն կընձեռեն բանախոսներին ու մասնակիցներին քննարկելու արբիտրաժի դերն ու մտքեր փոխանակել ոլորտի զարգացման հեռանկարների վերաբերյալ։ Միջոցառմանը մասնակցելու համար գրանցվել`https://arbmenia.com/register/
ArbMenia կոնֆերանսը կազմակերպվում է երկրորդ տարին, որի նպատակն է բացահայտել ներդրումային արբիտրաժի դերը Հայաստանում և տարածաշրջանում։

Promoting Arbitration in Armenia: Concern Dialog to Support Arbitration Day Event
Concern Dialog law firm supports upcoming Arbitration Day event on June 19-21. This event is spearheaded by the Armenian National Committee of the International Chamber of Commerce (ICC), in collaboration with the Arbitration and Alternative Dispute Resolution Commission of the ICC Armenian National Committee.
The event will bring together industry professionals from various countries under one roof.
As part of the event, a conference focused on Investment Arbitration is scheduled for June 20, during which Lilit Karapetyan, a partner at Concern Dialog and the chairman of the Arbitration and Alternative Dispute Resolution Committee of the Armenian National Committee of the International Chamber of Commerce (ICC), will also deliver a speech.
Arbitration Day will serve as a platform for dialogue and idea exchange regarding the advancement of arbitration. To join the event, please register: https://arbmenia.com/register/
ArbMenia conference is being organized for the second consecutive year with the purpose of advancing the practice and fostering the growth of international arbitration in Armenia and the broader Caucasus region.