Տեսական ու գործնական գիտելիքներ արբիտրաժի վերաբերյալ․ Արամ Օրբելյանն ու Լիլիթ Կարապետյանը կդասավանդեն Արբիտրաժային ամառային դպրոցում
19/06/2024
Արբիտրաժի ամառային դպրոցին մասնակցելու համար դեռևս կա երկու օր հայտերի ներկայացման համար, որի ժամանակ դասախոսություններով հանդես կգան նաև Կոնցեռն Դիալոգի կառավարիչ գործընկեր Արամ Օրբելյանը և գործընկեր Լիլիթ Կարապետյանը։
Քառօրյա ամառային դպրոցը, որը տեղի կունենա հունիս 27-30-ը, կազմակերպել է Հայաստանի արբիտորների ասոցիացիան և Հայաստանի ամերիկյան համալսարանը՝ հնարավորություն ընձեռելով բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների իրավաբանական ֆակուլտետների ուսանողներին և իրավաբանի որակավորում ունեցող 30 անձանց զարգացնելու արբիտրաժի վերաբերյալ մասնակիցների տեսական և գործնական գիտելիքներն ու հմտությունները։
Արբիտրաժի վերաբերյալ տեսական գիտելիքների ապահովելուց զատ, ամառային դպրոցը մասնակիցներին հնարավորություն կընձեռի կիրառել ձեռք բերված գիտելիքները դատախաղի և իրավիճակային մոդելավորման միջոցով։

Dive into the World of Arbitration: Aram Orbelyan and Lilit Karapetyan will teach at the Arbitration Summer School
19/06/2024
The deadline to apply for the Arbitration Summer School, where participants can attend lectures by Concern Dialog’s Managing Partner Aram Orbelyan and Partner Lilit Karapetyan, is just two days away.
The four-day summer school, which will take place on June 27-30, was organized by the Association of Arbitrators of Armenia and the American University of Armenia, providing an opportunity for students of law faculties of higher educational institutions and 30 persons with legal qualifications to develop the participants' theoretical and practical knowledge and skills on arbitration.
Alongside comprehensive theoretical sessions, participants will engage in practical exercises like moot courts and situational simulations. Secure your spot by submitting your application through this link: https://bit.ly/3VlqAW4