Կոռուպցիայի դեմ պայքարը Կառավարությունների ու բիզնեսների համատեղ ջանքերի մեկտեղմամբ․ Արամ Օրբելյանը մասնակցել է Փարիզում կայացած OECD-ի Բիզնեսի անվտանգության խմբի հանդիպմանը
28/11/2024
Կոնցեռն Դիալոգի Կառավարիչ գործընկեր Արամ Օրբելյանը մասնակցել է Փարիզում անցկացված Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության (OECD) Բիզնեսի Անվտանգության Խմբի (Business Integrity Group- BIG) հանդիպմանը։ Հեղինակավոր միջոցառումը համախմբել է միջազգային առաջնորդներին՝ քննարկելու «Կառավարության դերը բիզնեսի բարեվարքությունը խթանելու և ապահովելու գործում» թեման։
Միջոցառումը կազմակերպվել է OECD-ի Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի հակակոռուպցիոն ցանցի կողմից և միավորել ներկայացուցիչներ ընկերություններից, բիզնես ասոցիացիաներից, պետական հաստատություններից և միջազգային կազմակերպություններից։ Երկու օրվա ընթացքում մասնակիցներն ունեցել են թեմատիկ քննարկումներ՝ ուղղված էթիկական բիզնես պրակտիկաների զարգացմանը և կառավարությունների ու բիզնեսի միջև համագործակցության ամրապնդմանը։
Միջոցառումն ընդգրկել է նաև ինտերակտիվ ձևաչափեր, ներառյալ թեմատիկ քննարկումներ ու ցանցային հնարավորություններ, որոնք նպաստել են ոլորտների միջև փորձի փոխանակմանը և նորարարական մոտեցումների ներկայացմանը։ Հիմնական նիստերը դիտարկել են այնպիսի հարցեր, ինչպիսիք են՝ կորպորատիվ լավ վարքագիծը խրախուսելու մոտեցումները և կառավարությունների ու բիզնեսի միջև ավելի ամուր համագործակցության հաստատումը կոռուպցիայի դեմ պայքարում։

Combating Corruption Through Joint Efforts of Governments and Businesses: Aram Orbelyan Represents Concern Dialog at the OECD Business Integrity Group Meeting in Paris
28/11/2024
Aram Orbelyan, Managing Partner of Concern Dialog, participated in the Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD) Business Integrity Group (BIG) meeting in Paris. This prestigious event brought together international leaders to discuss "The Government’s Role in Promoting and Ensuring Business Integrity."
Hosted by the OECD Anti-Corruption Network for Eastern Europe and Central Asia, the BIG meeting gathered representatives from companies, business associations, public institutions, and international organizations. Over two days, participants engaged in thematic discussions addressing critical challenges in advancing ethical business practices and fostering government-business collaboration.
The event featured interactive formats, including thematic breakout sessions and networking opportunities, facilitating cross-sectoral learning and the sharing of innovative approaches. Key sessions explored topics such as incentivizing good corporate behavior and building stronger partnerships between governments and businesses to combat corruption.