TAGLaw-ն, որին անդամակցում է Կոնցեռն Դիալոգը, Chambers & Partners-ի կողմից ստացել է իրավական ցանցերին և դաշինքներին շնորհվող ամենաբարձր վարկանիշը՝ «Էլիտար- Band 1»
06/03/2025
Chambers & Partners-ը TAGLaw®-ին (Անկախ իրավաբանական ընկերությունների դաշինք), որին անդամակցում է Կոնցեռն Դիալոգը 2009 թվականից, կրկին արժանացրել է «Էլիտար Band 1» կոչմանը՝ իրավական ցանցերին և դաշինքներին շնորհվող ամենաբարձր վարկանիշին։ TAGLaw-ն արդեն 12 տարի անընդմեջ արժանանում է Chambers & Partners-ի «Էլիտար» վարկանիշին, որը 2013-ից գնահատում է ցանցերն ու դաշինքները։ Վերջին հինգ տարիներին այն դասվում է նաև «Band 1» կատեգորիայում՝ 2020-ին վարկանիշային համակարգի ընդլայնումից հետո։
«Էլիտար» կարգավիճակի համար ցանցեր և դաշինքներ ընտրելիս Chambers & Partners կազմակերպությունը հատուկ ուշադրություն է դարձնում անդամ իրավաբանական ընկերությունների և նրանց կողմից հաճախորդներին մատուցված ծառայությունների որակին, նրանց համաշխարհային հասանելիությանը և այն արժեքներին, որոնք Դաշինքը տրամադրում է իր անդամ ընկերություններին:
Նույն ուղեցույցում (Chambers Global 2025), ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, «Կոնցեռն Դիալոգ» փաստաբանական գրասենյակը պահպանել է ամենաբարձր վարկանիշային խումբը (խումբ 1)․ ընկերությունը միանձնյա առաջատարն է հայաստանյան իրավաբանական ընկերությունների վարկանիշային աղյուսակում։
Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակը տարածաշրջանում առաջին և միակ փաստաբանական գրասենյակն է, որը TAGLaw-ի անդամ է: Ընկերությունը ցանցին միացել է 2009 թվականին։ Անդամակցությունը ցանցին և ակտիվ մասնակցությունը Դաշինքի կողմից կազմակերպվող ամենամյա համաժողովներին և այլ միջոցառումներին թույլ են տալիս ընկերություններին անձամբ ճանաչել փաստաբանների և հարկային փորձագետների անդամներին գործնականում ամբողջ աշխարհից և օգտագործել նրանց ծառայություններն ավելի մեծ վստահությամբ և համագործակցության և փոխադարձ վստահության ավելի բարձր մակարդակով: Նախկինում, Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակն օգտագործել է ցանցի և անդամների հնարավորությունները՝ ծառայություններ մատուցելով իր հայ հաճախորդներին Ֆրանսիայում, Անգլիայում, Իսպանիայում, Կիպրոսում, Դանիայում, ԱՄՆ մի շարք նահանգներում, Բուլղարիայում և Էստոնիայում (ինչպես գործարքների, այնպես էլ դատավարությունների ոլորտներում) և շարունակում է ընդլայնել իր արտաքին ծառայությունների աշխարհագրական շրջանակը։
TAG Alliances®-ի մասին
TAG Alliances-ը բաղկացած է երեք ստորաբաժանումներից՝ TAGLaw®, TIAG® (միջազգային հաշվապահական խումբ) և TAG-SP®:
TAGLaw-ն ունի համաշխարհային տարածում 90-ից ավելի երկրներում՝ ընդգրկելով ավելի քան 160 առաջատար ընկերություններ, որոնք իրավաբանական ծառայություններ են մատուցում սկսած «Fortune 5000» ընկերությունից և առաջատար ՓՄՁ-ներից մինչև ակտիվ գործունեություն ծավալող անհատներ: TAGLaw-ի անդամներից ավելի քան 100-ը ստացել են անհատական վարկանիշներ և մրցանակներ Chambers & Partners կազմակերպության կողմից: Ունենալով մեծ փորձառություն տասնյակ ոլորտներում և բազմաթիվ ոլորտային սեկտորներում՝ TAGLaw-ն իր անդամների հաճախորդներին առաջարկում է լայն հնարավորություններ։
Այս կարողությունն ընդլայնվում է իր քույր դաշինքների հաշվապահական ընկերությունների (TIAG®) և ռազմավարական գործընկերների (TAG-SP®) հետ TAGLaw-ի եզակի հարաբերությունների շնորհիվ, որոնք ապահովում են բացառիկ բազմամասնագիտական ծառայություններ և մրցակցային առավելություն աշխարհագրական սահմանները հատող ձեռնարկություններին: TIAG-ն ավելի քան 115 անկախ հաշվապահական ընկերությունների միջազգային դաշինք է: «TAG-SP»-ն ռազմավարական բիզնես գործընկերների փոխլրացնող միավորում է:
TAG Alliances-ն անփոփոխ կերպով համարվում է հաշվապահական և իրավաբանական ընկերությունների աշխարհի լավագույն 10 դաշինքներից մեկը: Դաշինքի անդամները տրամադրում են իրավական, հաշվապահական, ֆինանսական և բիզնեսի աջակցության ծառայություններ ամբողջ աշխարհում՝ սպասարկելով տասնյակ հազարավոր հաճախորդների արդյունաբերության և առևտրի բոլոր ոլորտներից: Նրանք ունեն մոտ 17000 մասնագետներ 290 անդամ ընկերություններում և ավելի քան 750 գրասենյակներ 105 երկրներում։

Concern Dialog's international legal alliance, TAGLaw®, has again been recognized by Chambers & Partners as “Elite – Band 1” for 2025—the highest ranking awarded to legal networks and alliances. This is the 12th year TAGLaw has received the distinguished "Elite" designation since Chambers & Partners began ranking legal networks and alliances in 2013, and the fifth consecutive year ranked as "Band 1" since Chambers expanded their rankings of legal networks in 2020.
In selecting networks and alliances for their "Elite" status, Chambers & Partners pays particular attention to the quality of the member firms, their global reach, and the value the Alliance provides to its member firms.
In the same guide (Chambers global 2025), as we have already informed, the Concern Dialog law firm has retained the highest ranking group (Band 1); the firm is the sole leader in the ranking list of Armenian law firms.
Concern Dialog is the first and only law firm in the region which is a member of TAGLaw. The firm acceded to the network in 2009. Membership in the network, and active participation in the annual conferences and other events organized by the Alliance, allow the firms to know in person members of lawyers and tax experts from practically all over the world and utilize their services with greater confidence and a higher level of cooperation and mutual trust. In the past, Concern Dialog has used the capabilities of the network and the members to provide services to its Armenian client regarding situations (both transaction and litigation) in France, England, Spain, Cyprus, Denmark, several states of the USA, Bulgaria and Estonia and continues to expand the geographical scope of its outgoing services.
More details: https://bit.ly/4a9tVxa
About TAG Alliances®
TAG Alliances comprises three divisions: TAGLaw®, TIAG® (The International Accounting Group), and TAG-SP®.
TAGLaw, with a global footprint in over 90 countries, has over 160 leading firms providing legal services to companies ranging from the Fortune 500 and leading SMEs to high-net-worth individuals. More than 100 of TAGLaw's member firms have received individual rankings and award recognitions from Chambers & Partners. With expertise in dozens of practice areas and numerous industry sectors, TAGLaw offers a substantial capability to its members' clients.
This capability is expanded by TAGLaw's unique relationship with its sister alliances of accounting firms (TIAG®) and strategic partners (TAG-SP®), which provide exceptional multidisciplinary service and a competitive advantage to businesses that cross geographical borders. TIAG is an international alliance of more than 115 independent accounting firms. TAG-SP is a complementary association of strategic business partners.
Collectively, TAG Alliances members provide legal, accounting, financial and business support services worldwide. With approximately 17,000 professionals in over 290 member firms and more than 750 offices in over 105 countries, members of the TAG Alliances serve tens of thousands of clients from all industry and commercial sectors. TAG Alliances is consistently recognized as one of the world's Top 10 alliances of accounting and law firms.