Կոնցեռն Դիալոգի գործընկեր Լիլիթ Կարապետյանը դատախաղում հանդես է եկել որպես Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի թիմի մարզիչ
30/04/2025
Կոնցեռն Դիալոգի գործընկեր, փաստաբան Լիլիթ Կարապետյանն արբիտրաժային դատախաղի շրջանակում հանդես է եկել որպես Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի թիմի մարզիչ։
Հայաստանի Ամերիկյան Համալսարանի Իրավագիտության մագիստրոսի (LL.M.) ծրագրի այլընտրանքային վեճերի լուծման (ADR) կլինիկայի կազմակերպած 11-րդ ամենամյա արբիտրաժային խաղ-մրցույթը եզակի հնարավորություն է Երևանից և մարզերից մասնակցող ուսանողներին համար։
Նրանք դատախաղի ժամանակ հնարավորություն են ունեցել ձեռք բերելու գիտելիքներ և գործնական հմտություններ վեճերի այլընտրանքային լուծման վերաբերյալ, զարգացնելու հռետորական ունակություններ, ինչպես նաև ստանալու մասնագիտական ուղորդում գործող արբիտրներից, դատավորներից և իրավաբաններից։

Concern Dialog partner Lilit Karapetyan acted as the coach of the French University of Armenia team during a recent moot court competition
Concern Dialog partner and attorney Lilit Karapetyan acted as the coach of the French University of Armenia team during the arbitration moot court competition.
The 11th Annual Mock Arbitration Competition, organized by the Alternative Dispute Resolution (ADR) Clinic of the AUA Master of Laws (LL.M.) program, provided a unique opportunity for students from Yerevan and the regions.
During the competition, students had the chance to acquire knowledge and practical skills in alternative dispute resolution, enhance their rhetorical abilities, and receive professional guidance from experienced specialists — including acting arbitrators, judges, and lawyers.