Կոնցեռն Դիալոգին է միացել փաստաբան, ի․գ․ թ․ Լևոն Գևորգյանը՝ որպես խորհրդատու գործընկեր
Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, փաստաբան Լևոն Գևորգյանը միացել է Կոնցեռն Դիալոգի թիմին՝ որպես խորհրդատու գործընկեր։
Լևոն Գևորգյանն իրավունքի ոլորտում ունի ավելի քան 15 տարվա մասնագիտական փորձ, նա զբաղեցրել է իրավաբանական տնօրենի և ղեկավար պաշտոններ միջազգային խոշոր ընկերություններում և առաջատար խորհրդատվական կազմակերպություններում։
Նա մասնագիտացած է ՏՏ, ենթակառուցվածքների, հանքարդյունաբերության, բանկային և ֆինանսական համակարգի, ինչպես նաև հեռահաղորդակցության ոլորտներում իրավաբանական ծառայությունների մատուցման գործում։
Լևոն Գևորգյանն ունի արտասահմանյան ներդրողներին ու հայկական բիզնեսներին խորհրդատվություն տրամադրելու մեծ փորձառություն՝ ներառյալ կորպորատիվ, բիզնես, մրցակցային, հարկային, պայմանագրային, մտավոր սեփականության և այլ ուղղություններով։
Նա 2019 և 2020 թթ․Legal500 վարկանիշավորող ընկերության կողմից ներառվել է «Next generation lawyer» անվանակարգում է, ինչպես նաև International Financial Law Review 1000 (IFLR1000)-ի կողմից ճանաչվել է որպես «Highly Regarded» մասնագետ միաժամանակ և՛ բանկային, և՛ M&A-ի անվանակարգերում։
Որպես Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության իրավաբան և/կամ խորհրդատու՝ ներգրավված է եղել Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում և ՄԱԿ-ի Արդարադատության միջազգային դատարանում տեղի ունեցած մի շարք միջազգային դատական վարույթներում։

Advocate and PhD in Law Levon Gevorgyan joins Concern Dialog as Of Counsel
Levon Gevorgyan has over 15 years of professional experience as a chief legal and compliance officer in major corporations and leading advisory practices.
He specializes in providing legal services in the fields of IT, infrastructure, mining, banking and finance, and telecommunications. Has extensive experience in advising foreign investors and local businesses in Armenia in a vast area of legal services, including corporate law, business law, antitrust, taxation, contracts, IP etc.
In 2019 and 2020, Legal500 ranked him as "Next Generation Lawyer," and the International Financial Law Review 1000 (IFLR1000) recognized him as “Highly Regarded” in both Banking and M&A categories.
Involved as a counsel and/or advisor to Government of Armenia in various international legal proceedings before the European Court of Human Rights and the International Court of Justice.