Սարգիս Կնյազյանն ու Եվգենյա Նիկողոսյանը ներկայացրել են Կոնցեռն Դիալոգ-ը INTA-ի տարեկան ժողովին
Կոնցեռն Դիալոգի ներկայացուցիչներ Սարգիս Կնյազյանն ու Եվգենյա Նիկողոսյանը ներկայացրել են Հայաստանը մտավոր սեփականության ոլորտում աշխարհի ամենամեծ հավաքին՝ INTA-ի տարեկան ժողովին, որը կայացել է «The Business of IP» խորագրի ներքո ԱՄՆ-ի Սան Դիեգո քաղաքում։
Միջոցառումը համախմբել է ավելի քան 10,000 մասնակից՝ մտավոր սեփականության ոլորտի մասնագետներ, գործարարներ, պետական պաշտոնյաներ, դատավորներ, ՀԿ-ների ներկայացուցիչներ։ Եռօրյա միջոցառման ժամանակ տեղի են ունեցել 50-ից ավելի կրթական քննարկումներ՝ երեք հիմնական ուղղություններով՝ Իրավունքի և քաղաքականության, Բիզնեսի և տեխնոլոգիաների, ինչպես նաև Մասնագիտական զարգացման և կարիերայի առաջխաղացման։ Միջոցառումը բացառիկ հնարավորություններ է ընձեռել նաև բիզնես կապերի ստեղծման և գործընկերային համագործակցությունների ամրապնդման համար։
Կնյազյանի ու Նիկողոսյանի մասնակցությունը INTA-ի տարեկան համաժողովին ընդգծում է Կոնցեռն Դիալոգի հանձնառությունը մտավոր սեփականության ոլորտի ծառայությունների ընդլայնման գործում, որը տեղի է ունեցել ոլորտում մասնագիտացած Կնյազյան ընդ Փարթնրսի հետ միավորումից հետո։
Նշում.
INTA-ն ՄՍ ոլորտի պրոֆեսիոնալների և բրենդերի իրավատերերի համաշխարհային ասոցիացիա է, որին անդամակցում են 6,700 կազմակերպություններ աշխարհի 185 երկրներից: INTA-ն ներկայացնում է մոտ 37,000 ՄՍ ոլորտի մասնագետներ, ապրանքային նշանների իրավատերեր: INTA-ի համայնքի անդամներ են նաև տարբեր երկրների ՄՍ ոլորտի պետական մարմիններ, դասախոսներ և ուսանողներ:
Ի լրումն բազմաթիվ այլ միջոցառումների և հանդիպումների INTA-ի տարեկան ժողովը ՄՍ ոլորտի ներկայացուցիչների և բրենդերի իրավատերերի ամենա մեծ միջոցառումն է աշխարհում:

Sarkis Knyazyan and Yevgenya Nikoghosyan Represent Concern Dialog at INTA’s Annual Meeting
Sarkis Knyazyan and Yevgenya Nikoghosyan from Concern Dialog represented Armenia at the world’s largest intellectual property gathering — INTA’s Annual Meeting, themed “The Business of IP San Diego, USA.”
Bringing together over 10,000 IP professionals, business leaders, government officials, judges, NGOs, and solution providers, the event featured more than fifty educational sessions across three tracks: Law and Policy, Business and Technology, and Professional Development and Career Advancement. It also offered exceptional networking and business development opportunities.
Knyazyan and Nikoghosyan’s participation in INTA’s Annual Meeting highlights Concern Dialog’s commitment to excellence in intellectual property practice, especially following the recent merger with Knyazyan & Partners, a firm specialized in this field. By engaging with global peers and contributing to the advancement of IP law, the firm reaffirms its mission to deliver innovative, client-focused legal solutions across a broad range of practice areas.
INTA (International Trademark Association) is a global association of brand owners and professionals dedicated to supporting trademarks and complementary intellectual property (IP) in fostering consumer trust, economic growth, and innovation. The organization is committed to building a better society through brands.
Its membership includes more than 6,700 organizations from 185 jurisdictions, representing nearly 37,000 professionals—ranging from brand owners at major corporations and SMEs to law firms, nonprofits, government agencies, professors, and law students.
Among its many regional and virtual events, the INTA Annual Meeting stands out as the largest—bringing together the global IP community like no other.