Կոնցեռն Դիալոգը կրկին առաջատար դիրքերում` ըստ Benchmark Litigation 2020-ի
Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակն արժանացել է Benchmark Litigation միջազգային առաջատար վարկանշավորող կազմակերպության բարձր գնահատականին: Անձնական դասակարգման մեջ ավագ գործընկեր Արամ Օրբելյանը արժանացել է «Դատավարության աստղ» կոչմանը:
Փորձագետների գնահատմամբ`Կոնցեռն Դիալոգն առաջատարներից է Հայաստանի Հանրապետությունում՝ որպես կայուն և ձևավորված աշխատաոճ ունեցող փաստաբանական գրասենյակ՝ պրոֆեսիոնալ աշխատակիցներով և օր օրի աճող վարկանիշով։ Ուսումնասիրվող ժամանակահատվածում (2019-2020 թթ) վեճերի լուծման պրակտիկան ղեկավարել են Կոնցեռն Դիալոգի տնօրեն Սեդրակ Ասատրյանը և ավագ գործընկեր Արամ Օրբելյանը, կարևոր մասնակցություն է ունեցել նաև ընկերության գործընկեր Նարինե Բեգլարյանը:
Benchmark Litigation-ը իրավաբանական կազմակերպությունների և մասնագետների վարկանիշային գնահատման հարթակ է, որը միջազգային մեծ համբավ է վայելում։ Այն, հիմնադրման օրից, արդեն ավելի քան տասը տարի, իրականացնում է Euromoney Institutional Investors PLC անգլիական կազմակերպությունը, որն էլ որոշում է գնահատվող կազմակերպությունների և մասնագետների ցանկը՝ ըստ շուկայում նրանց կարգավիճակի և համբավի։
Benchmark Litigation-ի վարկանիշի առանձնահատկությունն այն է, որ ուսումնասիրում է իրավաբանական ընկերությունների մասնագիտական ու կատարողական ունակությունը բացառապես վեճերի լուծման և դատական գործընթացների իրականացման ոլորտներում։
Հարթակը հիմնադրվել է Նյու Յորքում և իր գործունեությունն իրականացնում է մոտ 200 մասնագետների հետ համագործակցությամբ։

Concern Dialog again is ranked as a leading law firm by the Benchmark Litigation 2020
Concern Dialog Law Firm has been highly ranked by Benchmark Litigation leading international ranking agency. Senior Partner Aram Orbelyan in the personal classification was recognized as “Litigation Star".
The experts recognized Concern Dialog as one of the leading law firms in the Republic of Armenia with stable and well-established working style, with its professional staff and growing rating. For the considered period (2019-2020) the dispute resolution practice was led by Concern Dialog’s Director Sedrak Asatryan, Senior Partner Aram Orbelyan. Company partner Narine Beglaryan had a significant contribution.
Benchmark Litigation is a ranking platform of law firms and professionals, which enjoys great international reputation. It has been organized by the Euromoney Institutional Investors PLC, UK for more than ten years since its establishment, which determines the ranking list of the companies and professionals according to their status and reputation in the market.
The peculiarity of the Benchmark Litigation ranking is that it looks into the professional and perfomance capacity of law firms exclusively in the areas of dispute resolution and litigation.