Արամ Օրբելյանը ներառվել է The Legal 500-ի Arbitration Powerlist 2020 առաջատարների ցանկում
Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի ավագ գործընկեր, փաստաբան, ի.գ.թ. Արամ Օրբելյանը ներառվել է The Legal 500-ի Arbitration Powerlist 2020: CIS and Caucasus-ում՝ ճանաչվելով արբիտրաժի ոլորտում գործունեություն իրականացնող առաջատար իրավաբան ԱՊՀ տարածաշրջանում։
The Legal 500-ը Arbitration Powerlist-ի շրջանակներներում հետազոտություն է անցկացրել ԱՊՀ տարածարջանի արբիտրաժով զբաղվող առաջատար իրավաբանների շրջանում, ուսումնասիրել է նրանց գործունեության արդյունավետությունը և Արամ Օրբելյանին ընտրել է որպես առաջատար փաստաբան՝ արբիտրաժում և դատական ատյաններում հաճախորդների շահերի պաշտպանություն, ինչպես նաև արդյունավետ ու պրոֆեսիոնալ ներկայացուցչություն իրականացնելու համար։
Արամ Օրբելյանը Կոնցեռ Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի ավագ գործընկերն է, 2014 թվականից ղեկավարում է գրասենյակի դատավարության և արբիտրաժի պրակտիկան, որպես արբիտր է հանդես գալիս տեղական և միջազգային մի շարք արբիտրաժային կենտրոններում (ներառյալ ICSID), նաև 2017 թվականից Հայաստանի Հանրապետության արբիտրների ասոցիացիայի նախագահն է։ 2011-2014 թվականներին արդարադատության նախարարի տեղակալի կարգավիճակով, ապա որպես անհատ փորձագետ ակտիվորեն մասնակցել է քաղաքացիական դատավարության և արբիտրաժի ոլորտների օրենսդրական զարգացումներին։
Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի հմուտ թիմը (իսկ նախկինում Արամ Օրբելյանը, որպես նախարարի տեղակալ) հաջողությամբ ներկայացրել է և ներկայացնում է կառավարության, Երևան քաղաքի և մասնավոր վստահորդների շահերը միջազգային և տեղական (ներառյալ՝ ներդրումային վեճերի) արբիտրաժներում։
Ի հավելումն վստահորդների շահերի պաշտպանության, ընկերությունում նաև ձևավորվում է մշտապես գործող արբիտրաժային կենտրոն՝ Երևանյան արբիտրաժային ինստիտուտը (YAI), որը լիարժեքորեն կսկսի գործել 2021 թվականից:
The Legal 500-ը 1987 թվականից շուրջ 150 իրավազորության տարածքներում իրականացնում է իրավաբանական ընկերությունների գնահատում՝ հիմնվելով ամեն տարի թարմացվող հետազոտական ծրագրերի վրա։ Վարկանիշավորման և գնահատման հիմքում դրվում են աշխարհի տարբերի երկրների մոտ 300,000 հաճախորդների արձագանքները, իրավաբանական ընկերությունների անդրադարձները, ընկերությունների ներկայացրած աշխատանքները, պրակտիկ գործունեություն իրականացնող առաջատար իրավաբանների հետ հարցազրույցները, իրավաբանական ոլորտում փորձառու հետազոտողներից բաղկացած թիմի ուսումնասիրություններն ու կարծիքները։
Legal 500-ը ամենատարբեր իրավական ռեսուրսներն է ապահովում մասնավոր իրավաբանների համար, գնահատում է լավագույններին՝ GC Powerlist և Legal 500 վարկանիշներով։

Aram Orbelyan is included in the list of leading practitioners of The Legal 500’s Arbitration Powerlist 2020: CIS and Caucasus
Aram Orbelyan, a Senior Partner of Concern Dialog Law firm, PhD, Attorney, is included in the list of leading practitioners of Arbitration Powerlist 2020: CIS and Caucasus (by Legal500), as a leading lawyer in the field of arbitration in the CIS region.
The Legal 500 editorial team, within the framework of research of Arbitration Powerlist, has surveyed the leading lawyers in the CIS region dealing with arbitration, has studied the effectiveness of their activities and has selected Aram Orbelyan as one of the leading lawyers in arbitration.
Aram Orbelyan, PhD is the Senior Partner of Concern Dialog Law Firm, and since 2014 he leads the litigation and arbitration practises in the firm. Aram Orbelyan is listed as an arbitrator in several local and international arbitration centres (including ICSID). Since 2017 he is the President of the Arbitrators’ Association of the Republic of Armenia. In 2011-2014 as the Deputy Minister of Justice, then as an individual expert, he actively participated in the legislative developments in the field of civil litigation and arbitration.
The skilled team of Concern Dialog Law firm represented and continues to represent the interests of the Republic of Armenia, the city of Yerevan and private clients in international and local arbitrations, including in investment disputes. Concern Dialog Law is known for its professional and effective representation in courts and during arbitration processes.
In addition to protection of the interests of its clients, in the company is being formed a permanent arbitration court - the Yerevan Arbitration Institute (YAI), which will be fully operational from 2021.
The Legal 500 has been evaluating law firms in about 150 jurisdictions since 1987, based on annually updating research programs. Ratings and evaluations are based on the feedback of about 300,000 clients from around the world, reviews of law firms, submissions from law firms, interviews with leading practice lawyers, the research and opinions of a team of researchers experienced in the legal field.
The Legal 500 produces a wide-ranging series of resources for private lawyers, rates the bests through GC Powerlist series and The Legal 500 ratings.