Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակը կրկին առաջատար դիրքում է Chambers Global ուղեցույցում
Chambers and Partners միջազգային հեղինակավոր կազմակերպության Chambers Global 2021 ուղեցույցում կրկին բարձր գնահատականի է արժանացել Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակը՝ ճանաչվելով հայկական իրավաբանական շուկայի առաջատարը՝ երրորդ տարին անընդմեջ։ Այս տարի Կոնցեռն Դիալոգը հայաստանյան միակ իրավաբանական ընկերությունն է, որն ընդգրկվել է վարկանիշավորման առաջին խմբում։
Ըստ Chambers Global-ի՝ ընկերությունը ճանաչված է դատական վեճերի լուծման հմուտ փորձառությամբ և բարձր հեղինակություն է վայելում՝ իրականացնելով արբիտրաժային, վարչական և քրեական գործերով ներկայացուցչություն, տրամադրելով բարձրակարգ իրավաբանական խորհրդատվություն աշխատանքային, հարկային, մրցակցության, կորպորատիվ իրավունքի վերաբերյալ, հանդես գալով բանկային ոլորտի հաճախորդների շահերի պաշտպանությամբ։
Chambers Global 2021-ում որպես առաջատար իրավաբաններ վարկանիշային ամենաբարձր տեղերն են զբաղեցրել Կոնցեռն Դիալոգի կառավարիչ գործընկեր, փաստաբան Սեդրակ Ասատրյանը և ավագ գործընկեր, փաստաբան Արամ Օրբելյանը։
Սեդրակ Ասատրյանն ընդգրկվել է «Ականավոր մասնագետներ» (Eminent Practitioners) վարկանիշային խմբում։ Chambers Global-ի ուսումնասիրությամբ ևս մեկ անգամ փաստվել է, որ Սեդրակ Ասատրյանը մեծ փորձառությամբ գործիմաց իրավաբան է, ով խորհրդատվություն է տրամադրում մասնավորապես անշարժ գույքի և աշխատանքային իրավունքի ոլորտներում և արհեստավարժորեն ներկայացնում է վստահորդների շահերը դատարաններում։
Արամ Օրբելյանը միակ իրավաբանն է Հայաստանից, ով լավագույն իրավաբանների առաջին վարկանիշային խմբում է։ Chambers Global-ի աղբյուրները նրան բնորոշել են որպես բարձրակարգ իրավաբան, ով զբաղվել է շատ հնչեղ դատական գործերով և մեծ հեղինակություն ունի՝ որպես միջազգային արբիտրաժի ոլորտի մասնագետ, և քրեական իրավունքի գիտակ է։ Աշխատանքում չափազանց բծախնդիր է և ուշադիր մանրուքների նկատմամբ։

Concern Dialog law-firm was again highly acclaimed in 2021 Chambers Global Guide of the world-famous Chambers and Partners organisation, being recognised three years in a raw as the leading firm in the Armenian legal market. This year Concern Dialog is the only Armenian law-firm to be included in the first rating group.
According to the Chambers Global, the firm is known for its expert experience in resolving legal disputes and has high reputation by its representation in arbitration, administrative and criminal cases, providing high-quality legal counselling on labour, tax, competition, corporate law advocating the interests of the banking sector clients.
As Leading lawyers Managing Partner of Concern Dialog, attorney Sedrak Asatryan and Senior Partner, attorney Aram Orbelyan occupied the highest-ranking positions in 2021 Chambers Global.
Sedrak Asatryan was included in “Eminent Practitioners” ranking group. The study by Chambers Global once again evidenced that Sedrak Asatryan is a skilful attorney with extensive experience who provides consultancy particularly in the field of immovable property and labour law and professionally advocates the interests of the clients in the courts.
Aram Orbelyan is the only lawyer from Armenia to be involved in the first ranking group of the best lawyers. The sources of Chambers Global characterised him as a high-class lawyer who was involved in very vibrant court cases and enjoys great reputation as a specialist in the field of international arbitration and is expert in the criminal law.  He is very meticulous at work and attentive to details.
Chambers & Partners is a world-famous organisation founded in 1969 in England.  Since 1990 the firm has been ranking the best lawyers and law-firms in more than 190 countries of the world.  The assessments are based on the opinion compiled as a result of detailed professional studies by a team of more than 200 researchers and editors.