Կոնցեռն Դիալոգը The Legal 500 EMEA վարկանիշային աղյուսակում կրկին ՀՀ իրավաբանական շուկայի առաջատարներից է
Հրապարակվել է The Legal 500 EMEA 2021 վարկանիշային աղյուսակը։ Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակն արդեն 4-րդ տարին անընդմեջ ընդգրկվել է առաջին վարկանիշային խմբում։
Ըստ The Legal 500-ի՝ Կոնցեռն Դիալոգի «շատ փորձառու, արհեստավարժ և բիզնես ուղղվածությամբ թիմի» ուժեղ կողմերից է մասնավորապես աշխատանքային իրավունքի ոլորտում բարձրակարգ ծառայությունների մատուցումը։ Ընկերությունը ճանաչված է նաև անդրսահմանային դատական վեճեր վարելու, տեղական դատարաններում խրթին գործերը հաջողությամբ բողոքարկելու, սնանկության ու անվճարունակության բարդ դատական գործեր վարելու իր փորձառությամբ, ինչպես նաև՝ միջազգային արբիտրաժային պրակտիկայով։ Բացի այդ, Կոնցեռն Դիալոգը հայտնի է հանքարդյունաբերության, հեռահաղորդակցության և վերականգնվող էներգիայի ոլորտներում ունեցած նշանակալի փորձով։
The Legal 500-ի աղբյուրների բնորոշմամբ՝ Կոնցեռն Դիալոգը գործում է «միջազգային իրավաբանական ընկերությունների ամենաբարձր չափանիշներին համապատասխան», իսկ ընկերության եզակիությունը պայմանավորվում է «բարձր մասնագիտական որակներով, աշխատանքին պատասխանատու մոտեցմամբ և բոլոր համաձայնեցված ժամկետները պահպանելով»։
Որպես առաջատարներ՝ բարձր գնահատականի են արժանացել Կոնցեռն Դիալոգի ավագ գործընկեր Արամ Օրբելյանը, գործընկեր Նարինե Բեգլարյանը և գործընկեր Արթուր Հովհաննիսյանը։ Թիմի առանցքային անդամների թվում նշվել է նաև ավագ իրավաբան Լիլիթ Կարապետյանը։

According to the Legal 500 EMEA Concern Dialog again leads the ranking list of the RA legal market
The Legal 500 EMEA 2021 ranking list has been published. Concern Dialog law-firm has been included in the first ranking group for the 4th year.
According to The Legal 500 one of the strengths of Concern Dialog’s "very experienced, professional and business-oriented team" is in particular, provision of high-quality services in labour and employment law. The firm is also known for its experience in cross-border litigation, complicated successful appeals before the domestic courts and complex insolvency and bankruptcy cases as well as has an international arbitration practice. Moreover, Concern Dialog is noted for its considerable experience in mining, telecommunications and renewable energy sector.
According to the Legal 500 sources Concern Dialog acts in compliance with “the highest standards of international law firms” and the uniqueness of the firm is conditioned by "high professional qualities, responsible approach to work and compliance with all the agreed deadlines".
Senior partner of Concern Dialog Aram Orbelyan, Partner Narine Beglaryan and Partner Artur Hovhannisyan ranked first as leaders. Key members of the team also include Senior associate Lilit Karapetyan.