Կոնցեռն Դիալոգի ավագ իրավաբան Լիլիթ Կարապետյանն արժանացել է կրտսեր գործընկերոջ պաշտոնին
Կոնցեռն Դիալոգի ավագ իրավաբան Լիլիթ Կարապետյանը մասնագիտական բարձր որակների, արհեստավարժության և նվիրված ու բարեխիղճ աշխատանքի համար արժանացել է կրտսեր գործընկերոջ պաշտոնին։
Լիլիթը միացել է Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի թիմին 2017 թվականին որպես  կրտսեր իրավաբան և մասնագիտացել է մասնավորապես հանքարդյունաբերության ու էներգետիկայի (ներառյալ վերականգնվող) իրավունքի ոլորտներում։
Նախքան Կոնցեռն Դիալոգի թիմին միանալը Լիլիթը որպես իրավաբան աշխատել է Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակում (2013-2014թթ.)։
2010-2014 թթ. Երևանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետում ուսանելուց և բակալավրի աստիճան ստանալուց հետո կրթությունը շարունակել է Մեծ Բրիտանիայի Էքսեթեր համալսարանում՝ գերազանցությամբ ավարտելով «Անգլիական իրավունք և իրավական անգլերեն» դասընթացը (GDL)։ 2015-2016 թթ. նույն համալսարանում գերազանցությամբ ավարտել է նաև «Միջազգային առևտրային իրավունք» դասընթացը՝ ստանալով մագիստրոսի աստիճան (LLM):
Եղել է Էքսեթեր համալսարանի ուսանողական իրավաբանական պարբերականի ավագ խմբագիր, անդամակցել է Էքսեթեր Բրաքթոն իրավաբանական ակումբին։ Էքսեթերի հայկական ակումբի համահիմնադիրն է և փոխնախագահը։

Senior Lawyer of Concern-Dialog Lilit Karapetyan was appointed in the position of a Junior partner
For high professional qualities, skilfulness and dedicated and conscientious work Senior Lawyer of Concern-Dialog Lilit Karapetyan was appointed in the position of a Junior partner.
Lilit joined the team of Concern-Dialog law firm in 2017 as a junior lawyer and has been specializing particularly in the field of mining and energy (including renewable) law.
Before joining the team of Concern-Dialog Lilit has been working as a lawyer in the Office of the Financial System Mediator (from 2013 to 2014).
After studying in and receiving bachelor’s degree of the Faculty of Law of Yerevan State University, she continued her education in the University of Exeter in the United Kingdom completing the course of English Law and Legal English (GDL) with honours. During 2015-2016 she completed the course of International Trade Law of the same University with honours receiving Master’s degree (LLM).
She was the Senior Editor of the Exeter University Student Law Journal, and was a member of the Exeter Bracton Law Society. She is a co-founder and the vice-president of the Exeter Armenian Society.