Կոնցեռն Դիալոգը բարելավել է դիրքերը Chambers Global ուղեցույցի վարկանիշային աղյուսակում
Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակը այս տարի ևս վարկանիշավորվել է Chambers & Partners կազմակերպության կողմից՝ այս անգամ բարելավելով դիրքերը և ընդգրկվելով Chambers Global ուղեցույցի առաջին վարկանիշային խմբում։
Chambers & Partners-ի գնահատմամբ՝ Կոնցեռն Դիալոգը Հայաստանում մեծ հեղինակություն ունեցող ընկերություն է, որն ամենատարբեր ոլորտներում իրավունքի խախտումներին վերաբերող վիճահարույց հարցերի արդյունավետ լուծումներ է գտնում՝ իր հաճախորդների շահերը ներկայացնելով և՛ դատական ատյաններում, և՛ արբիտրաժում։
Հատկանշական է, որ Chambers & Partners-ն իր անդամ ընկերություններին գնահատելիս  հիմք է ընդունում այդ ընկերությունների հաճախորդների շրջանում անցկացրած հարցումների գնահատականները։ Ըստ Chambers & Partners-ի՝ Կոնցեռն Դիալոգի հաճախորդները կարևորում են հատկապես թիմի օպերատիվությունը և հաճախորդների սպասարկման գերազանց որակը. «Իրավաբանական ծառայությունները օպերատիվ են մատուցվում: Դրական է ոչ միայն ծրագրերի ու գործերի արդյունքը, այլև՝ թիմի վերաբերմունքը։ Նրանք գործը վարում են ոչ թե մակերեսորեն, այլ փորձում են նախ հասկանալ խնդրի խորությունը և նախանշել լուծումները»։
Chambers Global ուղեցույցում բարձր վարկանիշային գնահատականի են արժանացել Կոնցեռն Դիալոգի տնօրեն  Սեդրակ Ասատրյանը և ավագ գործընկեր Արամ Օրբելյանը։
Սեդրակ Ասատրյանը, որպես բազմափորձ ու բանիմաց իրավաբան, ներառվել է երկրորդ վարկանիշային խմբում, իսկ Արամ Օրբելյանը՝ առաջին։ Նրա մասին մասնավորապես նշվել է․ «Արամ Օրբելյանն իր պատվավոր տեղն է զբաղեցնում հայկական իրավաբանական համակարգում»:

Concern-Dialog improved its positions in the Ranking of Chambers Global Guide
This year again Concern-Dialog law firm was ranked by Chambers & Partners organization, this time improving its positions and being included in the first ranking group of Chambers Global Guide.
Pursuant to the evaluation of Chambers & Partners Concern-Dialog is a reputable firm in Armenia which finds effective solutions for the disputable issues regarding violations of right in various fields by representing its clients’ interests both in judicial instances and courts of arbitration.
It is typical that Chambers & Partners basis the evaluation of its member companies on the evaluations of inquiries made among the clients of those companies. According to Chambers & Partners clients of Concern-Dialog highlight especially the efficiency of the team and the excellent quality of customer service. “Legal services are efficiently delivered. Not only the result of the programs and cases but also the team’s attitude is positive. They do not conduct the case superficially, but first try to understand the seriousness of the problem and to outline the solutions.”
Director of Concern-Dialog Sedrak Asatryan and Senior Partner Aram Orbelyan were highly ranked in the Chambers Global Guide.
As a highly experienced and skilful advocate Sedrak Asatryan was included in the second and Aram Orbelyan was included in the first ranking group. About him it was particularly mentioned that “Aram Orbelyan occupies his honourable place in the Armenian legal system”.