Եվրոպական բանկային ուղեցույցում Լիլիթ Կարապետյանը և Սյուզաննա Պողոսյանը ներկայացրել են Հայաստանում բանկային հաշիվ բացելու և կառավարելու վերաբերյալ հիմնական կարգավորումները
Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի կրտսեր գործընկեր, փաստաբան Լիլիթ Կարապետյանը և իրավաբան Սյուզաննա Պողոսյանը The European Center for Not-for-Profit Law Stichting (ECNL)-ի և PILnet-ի կողմից հրապարակված Եվրոպական բանկային ուղեցույցում ներկայացրել են Հայաստանում բանկային հաշիվ բացելու և կառավարելու վերաբերյալ հիմնական կարգավորումները:
Ուղեցույցը, որը նախատեսված է ոչ առևտրային կազմակերպությունների համար, նպատակ ունի աջակցել քաղաքացիական հասարակության կազմակերպություններին (ՔՀԿ), որոնք ցանկանում են բանկային հաշիվ բացել ուղեցույցում ներկայացված ավելի քան 20 երկրներում կամ համեմատել այդ երկրների միջև պայմանները:
Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի մասնագետները Հայաստանին վերաբերող հրապարակման մեջ մանրամասն տեղեկություններ են փոխանցել կապված ոչ առևտրային կազմակերպությունների համար բանկային հաշիվ բացելու նախատեսված պայմանների, բանկերի կողմից հաճախորդների պատշաճ ուսումնասիրության պահանջների, կասկածելի գործարքների մոնիտորինգի չափանիշների, հաճախորդների տեղեկատվության գաղտնիության պաշտպանության կարգավորումների և այլնի հետ։

In the European Banking Guide, Lilit Karapetyan and Syuzanna Poghosyan presented the basic regulations for opening and managing a bank account in Armenia
02/08/2022
Junior partner of Concern Dialog law firm, attorney Lilit Karapetyan and associate Syuzanna Poghosyan presented the main regulations on opening and managing an organizational bank account in Armenia in the European Banking Guide, published by The European Center for Not-for-Profit Law Stichting (ECNL) and PILnet.
The Guide, intended for nonprofits, aims to support various civil society organizations (CSOs) that wish to open a bank account in over 20 countries covered in the Guide or compare conditions between these countries.
In the publication related to Armenia, the specialists of Concern Dialog law firm provided detailed information regarding requirements for opening a bank account for nonprofits, customer due diligence (KYC) requirements by banks, monitoring criteria for suspicious transactions, regulations for the protection of privacy of clients’ information, etc.