Կոնցեռն Դիալոգի կրտսեր գործընկեր Լիլիթ Կարապետյանը Խորվաթիայում մասնակցել է ICC-FIDIC-ի տարեկան համաժողովին միջազգային շինարարական պայմանագրերի և վեճերի լուծման վերաբերյալ
Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի կրտսեր գործընկեր, փաստաբան Լիլիթ Կարապետյանը սեպտեմբերի 14-15 Խորվաթիայի Հանրապետության Դուբրովնիկ քաղաքում մասնակցել է Առևտրի միջազգային պալատի (ICC) և Ինժեներների խորհրդատուների միջազգային ֆեդերացիայի (FIDIC) տարեկան համաժողովին միջազգային շինարարական պայմանագրերի և վեճերի լուծման վերաբերյալ։
Շինարարության ոլորտի աշխարհի առաջատար մասնագետները մասնակիցներին են տրամադրել տեղեկություններ ոլորտի վերջին միտումների ու զարգացումների վերաբերյալ, մասնագիտական գիտելիքներ, ինչպես նաև առաջարկել համագործակցության բացառիկ հավելված շինարարական ոլորտի միջազգային հանրության համար:
Համաժողովի 2 օրերի ընթացքում միջազգային ճանաչում ունեցող ինժեներները, շինարարական արբիտրաժի մասնագետները և ոլորտի առաջատար ընկերությունների իրավաբանները ներկայացրել են իրենց գործնական փորձը և գիտելիքներն Ինժեներների խորհրդատուների միջազգային ֆեդերացիայի պայմանագրերի, պահանջների և վեճերի ընթացակարգերի, Վեճերի խորհուրդների վերաբերյալ և Առևտրի միջազգային պալատի արբիտրաժը շինարարական գործերով:

Concern Dialog law firm junior partner, attorney Lilit Karapetyan participated in annual conference of ICC-FIDIC on International Construction Contracts and Dispute Resolution in Croatia
Concern Dialog law firm junior partner, attorney Lilit Karapetyan participated in annual conference of International Chamber of Commerce- International Federation of Consulting Engineers on International Construction Contracts and Dispute Resolution hosted in Croatia on September 14-15.
The world’s leading construction practitioners provided participants with an update of the latest industry trends and developments, deliver real-world insight and specialist knowledge, as well as offer an exclusive networking app for the international construction community.
During 2 days of the conference, internationally renowned engineers, construction arbitration specialists and in-house lawyers of leading companies in the field shared their practical experience and knowledge on the FIDIC contracts and the related procedures for claims and disputes, Dispute Boards and ICC Arbitration in construction cases.