Կոնցեռն Դիալոգի կրտսեր գործընկեր, փաստաբան Լիլիթ Կարապետյանն արբիտրաժի վերաբերյալ դասընթաց է վարել իրավաբան ուսանողների համար
Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի կրտսեր գործընկեր, փաստաբան Լիլիթ Կարապետյանը Երևանի պետական համալսարանում փետրվարի 28-ին դասընթաց է վարել իրավաբան ուսանողների համար արբիտրաժի վերաբերյալ։ Արբիտրաժային դասընթացի շրջանակներում, որը կազմակերպել է ԵՊՀ Իրավագիտության ֆակուլտետի ՈՒԳԸ-ն ՀՀ արբիտրների ասոցիացիայի հետ, նախատեսվում են մի շարք հանդիպումներ ոլորտի մասնագետների հետ։
Լիլիթ Կարապետյանը դասընթացի ժամանակ խոսել է արբիտրաժի հիմնական տարբերությունների մասին դատական համակարգից, քննարկվել են արբիտրաժի առավելություններն ու հիմնական առանձնահատկությունները։
Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի կրտսեր գործընկերն անդրադարձել է նաև այնպիսի կարևորագույն հարցերի, որոնք իրավագիտության բակալավրի ծրագրի մասն չեն կազմում, բայց կարևոր է իմանալ պրակտիկայում խնդիրներից խուսափելու համար։

Lilit Karapetyan – Junior Partner, Attorney at Concern Dialog – held a training on arbitration for law students
On 28 February Lilit Karapetyan – Junior Partner, Attorney at Concern Dialog Law Firm – held a training for law students on the topic of arbitration at the Yerevan State University. Within the arbitration training, which was organized by the Student Scientific Society of the Law faculty of Yerevan State University with the Arbitrators' Association of Armenia will include a series of meetings with specialists of the sphere.
During the course Lilit Karapetyan talled about the main differences of arbitration from the litigation. The participants also discussed the advantages and main specificities of arbitration.
Lilit also spoke about certain important matters which are not a part of the bachelor’s program of the Law faculty but are important to know in order to avoid problems in practice.