Լիլիթ Կարապետյան. Կոնցեռն Դիալոգի այցեքարտն իրականությունից չկտրված խորհրդատվությունն է
Աջակցել օտարերկրյա ներդրողներին բիզնես հիմնել Հայաստանում. սա Կոնցեռն Դիալոգ փաստաբանական գրասենյակի գործընկեր, փաստաբան Լիլիթ Կարապետյանի կողմից ղեկավարվող աշխատանքային ուղղություններից մեկն է:
Նրա բնորոշմամբ՝ հայաստանյան օրենսդրությունը բարենպաստ է բիզնեսի համար, բայց կարեւոր է, որ ներդրողը մեր երկրում իրավաբանական ճիշտ աջակցություն ստանա:
Բիզնեսին աջակցող փաստաբանի աշխատանքը ֆիլմերի կերպարներով չպատկերացնելու եւ մասնագիտությանն իրատեսորեն մոտենալու կարեւորության մասին Լիլիթ Կարապետյանը պատմել է Banks.am-ին:
Անգլիայում ավարտելով միջազգային առեւտրային իրավունքի ուղղությամբ ուսումը՝ նա վերադարձել է Հայաստան ու մոտ 6 տարվա ընթացքում Կոնցեռն Դիալոգում կրտսեր իրավաբանից գործընկեր դարձել:

Lilit Karapetyan: The business card of Concern Dialog is the consultancy which is not detached from reality
“Support foreign investors to establish business in Armenia”. This is one of the working directions led by attorney Lilit Karapetyan, Partner of Concern Dialog law firm.
According to her, the Armenian Legislation is favorable for business, but it is important that the investor acquires the right legal support in our country.
Lilit Karapetyan told Banks.am about the importance of not portraying the work of a business-supporting lawyer with movie characters and approaching the profession realistically.
After completing her studies in international commercial law in England, she returned to Armenia and became a partner in Concern Dialog from a junior lawyer in about 6 years.