Կոնցեռն Դիալոգը դարձել է Ապրանքային նշանների միջազգային ասոցիացիայի (INTA) անդամ
Կոնցեռն Դիալոգը դարձել է Ապրանքային նշանների միջազգային ասոցիացիայի (INTA) անդամ, որը ապրանքային նշանների իրավատերերի և մտավոր սեփականության մասնագետների համաշխարհային ցանց է:
Հաշվի առնելով վերջերս Կոնցեռն Դիալոգի և մտավոր սեփականության ոլորտում մասնագիտացած Կնյազյան ընդ Փարթնրսի (վերանվանվել էր՝ Առլույս ՓԲԸ*) միավորումը՝ INTA-ին անդամակցելու նպատակն է հաճախորդներին տրամադրել մտավոր սեփականության ոլորտի ծառայություններ ամբողջ աշխարհում և զարգացնել ընկերության մտավոր սեփականության իրավունքի պրակտիկան՝ միջազգային չափանիշներին համապատասխան։
INTA-ին անդամակցում են մտավոր սեփականության ոլորտի մոտ 6,700 ընկերություններ ու կազմակերպություններ աշխարհի 185 երկրներից,  կազմակերպությունը միավորում է մոտ 37,000 մասնագետների տարբեր ոլորտներից, ներառյալ խոշոր կորպորացիաների, փոքր և միջին ձեռնարկությունների, իրավաբանական խորհրդատվական ընկերությունների և ոչ առևտրային կազմակերպությունների, ինչպես նաև պետական ​​մարմինների, գիտնականների և ուսանողների: INTA-ն մտավոր սեփականությանը ամենամեծ ցանցն է։
INTA-ին անդամակցությամբ Կոնցեռն Դիալոգը կկարողանա օգտվել կրթական ռեսուրսներից և ցանցային բացառիկ հնարավորություններից: Ասոցիացիայի տարածաշրջանային և գլոբալ միջոցառումները գիտելիքի փոխանակման առաջնային հարթակներ են, որի Ամենամյա ժողովը ճանաչվել է որպես իրավատերերի և մտավոր սեփականության մասնագետների աշխարհի ամենամեծ հավաքը:
Այս տարի՝ նոյեմբերի 12-ից 15-ը, Կոնցեռն Դիալոգի խորհրդատու գործընկեր Սարգիս Կնյազյանը՝ որպես ընկերության մտավոր սեփականության իրավունքի պրակտիկայի ղեկավար, կմասնակցի INTA-ի Ամենամյա համաժողովի Առաջնորդների հանդիպմանը՝ որպես INTA-ի Parallel Imports Committee-ի անդամ, որը տեղի կունենա  Լուիզիանայում (Նյու Օռլեանում)։
Այս միջոցառումը հնարավորություն է տալիս կապեր հաստատել միջազգային գործընկերների, համաշխարհային հաճախորդների հետ, ուսումնասիրել մտավոր սեփականության ոլորտում հիմնական զարգացումները և համագործակցության հնարավորությունները:

Concern Dialog is now a member of the International Trademark Association (INTA), a global network of trademark owners and intellectual property professionals. This membership reflects our commitment to providing clients with exceptional IP services worldwide and to advancing our IP law practice to meet international standards. Following our recent merger with Knyazyan and Partners, a boutique law firm specializing in IP law, this collaboration with INTA strengthens our capabilities and supports our vision of delivering global-level expertise to our clients.
With over 6,700 member organizations across 185 countries, INTA unites nearly 37,000 professionals from diverse sectors, including major corporations, small and medium-sized businesses, law firms, and non-profits, as well as government agencies, academics, and students. It is the largest network dedicated to intellectual property.
Through our INTA membership, Concern Dialog gains access to educational resources, industry insights, and exclusive networking opportunities. INTA’s regional and global events are premier forums for knowledge-sharing, with its Annual Meeting recognized as the world’s largest gathering of brand owners and IP professionals.
Sarkis Knyazyan, a non-equity partner and head of our Intellectual Property Law Practice, will attend the 2024 INTA Leadership Meeting in New Orleans, Louisiana, from November 12 to 15, as a member of INTA’s Parallel Imports Committee. This event presents an invaluable opportunity to connect with international colleagues, engage directly with global clients, and explore key developments and collaboration opportunities within the field of intellectual property.