Պետական գնումները Հայաստանում․ Կոնցեռն Դիալոգի հրապարակումը՝ Legal 500-ի ուղեցույցում
Կոնցեռն Դիալոգի գործընկեր, փաստաբան Արթուր Հովհաննիսյանը և իրավաբանի օգնական Թամարա Ղազարյանը ներկայացրել են Հայաստանի օրենսդրությունը և պրակտիկան պետական գնումների ոլորտում The Legal 500 Country Comparative Guides 2025 հարթակում։
Ուղեցույցը, բացի Հայաստանի պրակտիկայից, ընդգրկում է ևս 17 այլ իրավազորությունների կարգավորումները։
Հրապարակումը պարունակում է տեղեկություններ պետական պայմանագրերի օրենսդրության, բարդ պայմանագրերի, մրցութային հայտերի գնահատման և հաճախ հանդիպող խնդիրների մասին։
Ծանոթագրություն։
Legal 500-ը հարթակ է, որը շուրջ 150 իրավազորության տարածքներում իրականացնում է իրավաբանական ընկերությունների և իրավաբանների գնահատում՝ հիմնվելով ամեն տարի թարմացվող հետազոտական ծրագրերի վրա։

Public Procurement in Armenia: Legal Insights by Concern Dialog in the Legal 500 2025 Guide
Concern Dialog law firm partner, attorney Artur Hovhannisyan and legal assistant Tamara Ghazaryan presented Armenian legislation and practice about public procurement on the international independent The Legal 500 Country Comparative Guides 2025 platform.
The Guide, in addition to the Armenian practice, covers the regulations of 17 other jurisdictions.
Each chapter of this guide provides information about government contracting laws, complex contracts, the evaluation of bids and common challenges.
Guides on Armenia:  https://bit.ly/43FlklN
The Guide was initially published in The Legal 500: Public Procurement Country Comparative Guide. For a complete list of jurisdictional Q&As, visit:  https://bit.ly/424i4PC