Պետական գնումները Հայաստանում․ Կոնցեռն Դիալոգի հրապարակումը՝ Legal 500-ի ուղեցույցում
Կոնցեռն Դիալոգի գործընկեր, փաստաբան Արթուր Հովհաննիսյանը և իրավաբանի օգնական Թամարա Ղազարյանը ներկայացրել են Հայաստանի օրենսդրությունը և պրակտիկան պետական գնումների ոլորտում The Legal 500 Country Comparative Guides 2025 հարթակում։
Ուղեցույցը, բացի Հայաստանի պրակտիկայից, ընդգրկում է ևս 17 այլ իրավազորությունների կարգավորումները։
Հրապարակումը պարունակում է տեղեկություններ պետական պայմանագրերի օրենսդրության, բարդ պայմանագրերի, մրցութային հայտերի գնահատման և հաճախ հանդիպող խնդիրների մասին։
Ծանոթագրություն։
Legal 500-ը հարթակ է, որը շուրջ 150 իրավազորության տարածքներում իրականացնում է իրավաբանական ընկերությունների և իրավաբանների գնահատում՝ հիմնվելով ամեն տարի թարմացվող հետազոտական ծրագրերի վրա։
Այն նաև ամենատարբեր իրավական ռեսուրսներ է տրամադրում իրավաբանական հանրույթին՝ ամեն տարի թողարկելով աշխարհի տարբեր երկրների օրենսդրական և իրավական կարգավորումների վերաբերյալ ուղեցույցների շարք՝ Country Comparative Guides-ը՝ համագործակցելով այդ երկրների առաջատար իրավաբանների հետ։