- «’Very cohesive team, with practical and academic in-depth knowledge of Armenian law.’
- ‘Aram Orbelyan is an expert on all things Armenian. Hands-on and commercial perspective.’
- ‘The team is highly skilled, well-informed, and always up to date.’
- ‘They are always able to successfully complete the work they have undertaken. They represent the interests of the client very well in court.'
- ‘The specialists are distinguished by their ability to quickly respond to a problem, deeply understand it, analyse it, and find the right solution. They are professionals in their field, experienced and conscientious.’
- ‘Their approach is client-focused, prioritising the specific needs and interests of their clients. The firm excels in alternative dispute resolution techniques, such as mediation, which offers a more cost-effective solution.’
- ‘Concern Dialog consistently delivers outstanding service. The staff we've worked with are highly professional, experienced, and possess exceptional analytical skills.’
- ‘Artur Hovhannesyan, Narine Beglaryan, and Aram Orbelyan - key professionals I have been dealing with on a very active basis for various topics within the business environment.’»
Ծանոթագրություն։ The Legal 500-ը, որը 1987 թվականից շուրջ 150 իրավազորության տարածքներում իրականացնում է իրավաբանական ընկերությունների գնահատում, վարկանիշավորման հարցում հիմնվում է հաճախորդների գնահատականների, ընկերությունների ներկայացրած աշխատանքների, մասնավոր պրակտիկա իրականացնող առաջատար իրավաբանների հետ հարցազրույցների և իրավաբանական ոլորտում գիտակ հետազոտողներից կազմված թիմի ուսումնասիրությունների վրա։
Անհատ փաստաբաններին ընկերությունը վարկանիշավորվում է իրենց պրակտիկայի բնագավառումներում՝ հիմնվելով նրանց իրավական գիտելիքների և փորձի, կարողությունների և այլ չափանիշների վրա։