Սեմինարի մասնակցության հրավեր․ «Անհաղթահարելի ուժը, հանգամանքների էական փոփոխությունը և սանկցիաները․ անգլիական, ռուսական և հայկական իրավունքի համեմատական վերլուծություն»
Հարգելի՛ գործընկերներ,
«Կոնցեռն Դիալոգ» փաստաբանական գրասենյակը վերսկսում է սեմինարների շարքը և սիրով հրավիրում է մասնակցելու «Անհաղթահարելի ուժը, հանգամանքների էական փոփոխությունը և սանկցիաները անգլիական, ռուսական և հայկական իրավունքի համեմատական վերլուծություն» թեմայով սեմինարին։
Ընտրված թեման վերջին մի քանի տարիներին պայմանագրային հարաբերություններում հիմնական վեճեր և խնդիրներ առաջացնող հարցերից է՝ պայմանավորված սկզբում COVID-19 համավարակով, իսկ հետո նաև միջազգային մի շարք պատժամիջոցների (սանկցիաների)՝ ՀՀ հիմնական գործընկեր պետությունների միջև փոխադարձ կիրառման հետևանքով:
Եղիշե Ջազոյան
King & Spalding փաստաբանական ընկերության գործընկեր (Լոնդոն)
Եղիշե Ջազոյանը մասնագիտացած է միջազգային արբիտրաժի և դատավարության մեջ: Նա իրավաբանի որակավորում է ստացել Անգլիայում և Ռուսաստանում։ Եղիշե Ջազոյանը եզակի փորձ ունի ռազմավարական իրավական խորհրդատվություն տրամադրելու գործում խոշոր և բարդ վեճերի վերաբերյալ, որոնք հաճախ ներառում են անդրսահմանային տարրեր։
20 տարվա պրակտիկայի ընթացքում նա ներկայացրել է հաճախորդներին ավելի քան 200 արբիտրաժային և դատական վարույթներում տարբեր իրավազորություններում և ոլորտներում, որոնք անցկացվել են ինչպես անգլերեն, այնպես էլ ռուսերեն։
Ավելին՝ https://www.kslaw.com/people/egishe-dzhazoyan
Արամ Օրբելյան
«Կոնցեռն Դիալոգ» փաստաբանական գրասենյակի կառավարիչ գործընկեր, փաստաբան
Արամ Օրբելյանը մասնագիտացած է դատավարության և (միջազգային) արբիտրաժի ծառայությունների մատուցման մեջ։ Տաս տարուց ավել նա ներկայացնում է վստահորդներին բարդ դատավարություններում, ինչպես նաև ներդրումային և առևտրային արբիտրաժային գործերով: Արամ Օրբելյանը Հայաստանի Հանրապետության արբիտրների ասոցիացիայի նախագահն է, 2011-2014 թթ. զբաղեցրել է արդարադտության նախարարի տեղակալի պաշտոնը, որտեղ համակարգել է ի թիվս այլ հարցերի նաև քաղաքացիական և քաղաքացիական դատավարության օրենսդրության բարեփոխման գործընթացները։
Ավելին՝ https://dialog.am/en/staff/view/id/14
Սեմինարը նախատեսված է միջազգային և ներպետական նախագծերում և գործընթացներում ներգրավված կազմակերպությունների գլխավոր տնօրենների, իրավական և օպերացիոն տնօրենների, ձեռնարկատերերի և անդրսահմանային նախագծերում ներգրավված որոշում ընդունող մասնագետների և թեմայով հետաքրքրով այլ անձանց համար համար: Չնայած ներկայացվելու է մասնագիտական տեղեկատվություն, սակայն սեմինարը իր բնույթով կլինի պրակտիկ և կիրառական, հետաքրքիր և օգտակար կլինի նաև  պայմանագրերի առնչվող նաև ոչ իրավաբանների համար:
Սեմինարի օրը՝  2022 թ սեպտեմբերի 6
Անցկացման վայրը՝ Հոլիդեյ Ինն-Հանրապետության հրապարակ, (Երևան, Ամիրյան փող., 2 շենք)
Աշխատանքային լեզուն՝ կապահովվի միաժամանակյա անգլերենից հայերեն և հակառակը թարգմանություն
Տևողությունը՝ 10։00-13։00
Արժեքը՝ մասնակցության արժեքը 50000 դրամ
Գրանցման վերջնաժամկետն է 2022 թ սեպտեմբերի 5-ը
Գրանցվելու և մանրամասների համար դիմել՝ Երևան, Չարենցի 1, 207 սենյակ, հեռ.՝ 060278888, 010575121, էլ. հասցե՝ [email protected]

Invitation to workshop participation: “Force majeure, frustration and sanctions: a comparative analysis of English ,Russian and Armenian laws”
Dear partners,
Concern Dialog Law Firm is restarting series of workshops and is glad to invite you to participate in a seminar on the subject “Force majeure, frustration and sanctions: a comparative analysis of English, Russian and Armenian laws”.
The selected topic is one of the matters of disputes and concerns in contract relations of the preceding couple years, started due to the COVID-19 pandemic, then several international sanctions between main partner countries of the Republic of Armenia.
Egishe Dzhazoyan
Partner, King & Spalding (London)
Egishe Dzhazoyan is a partner in King & Spalding’s London office and specializes in international arbitration and litigation. As a dual qualified (England & Wales and Russia) lawyer with both civil and common law background, Egishe is uniquely placed to provide strategic legal advice concerning large and complex disputes, often involving a cross-border element and various sanctions and political risk related aspects.  During 20 years of practice, Egishe has advised and represented clients in more than 200 arbitration and litigation proceedings across a host of various jurisdictions and in a broad range of industries.
An accomplished advocate, Egishe has represented clients in arbitrations conducted both in the English and Russian language under all leading institutional rules including the ICC, LCIA, ICSID, the Stockholm Chamber of Commerce and the International Commercial Arbitration Court of Russia.
Aram Orbelyan
Concern Dialog Law Firm Managing Partner, Attorney
Aram Orbelyan specializes in litigation and (international) arbitration service provision. For over a decade he represents client in complex courts cases, as well as in investment and arbitration cases. Aram Orbelyan is the chairman of the Association of Arbitrators of the Republic of Armenia, in 2011-2014 he was Deputy Minister of Justice of the Republic of Armenia, where he, among other things, also coordinated the process of reforms of the Civil Procedural and Civil codes.
See more at https://dialog.am/en/staff/view/id/14
The seminar is for executive, legal and operations directors of companies actively involved in international and inter-state projects and processes, entrepreneurs and decision-maker specialists involved in trans-border projects, and other persons interested in the subject matter. Although professional information will be presented, by nature the seminar will be practical and applied, and will be interesting and useful also for those who do not work with contracts and are not lawyers.