Կոնցեռն Դիալոգի մտավոր սեփականության իրավունքի պրակտիկան այսուհետ ղեկավարում է Սարգիս Կնյազյանը
Կոնցեռն Դիալոգի և Կնյազյան ընդ Փարթնրսի (վերանվանվել էր՝ Առլույս ՓԲԸ*) գրասենյակների միավորման արդյունքում մտավոր սեփականութայն պաշտպանության ոլորտում բազմամյա փորձառություն և ՀՀ-ում մտավոր սեփականության իրավունքի զարգացման գործում զգալի ներդրում ունեցող, Կնյազյան ընդ Փարթներս ընկերության հիմնադիր, «Մտավոր սեփականության իրավունքի կենտրոն» հիմնադրամի համահիմնադիր և հոգաբարձուների խորհրդի անդամ, փաստաբան Սարգիս Կնյազյանը միացել է Կոնցեռն Դիալոգի թիմին՝ որպես խորհրդատու գործընկեր։
Մտավոր սեփականության իրավունքի ոլորտում լիցենզավորված արտոնագրային հավատարմատար Սարգիս Կնյազյանը ղեկավարելու է ընկերության մտավոր սեփականության իրավունքի պրակտիկան՝ առավել կենտրոնանալով ապրանքային նշանների, արդյունաբերական նմուշների, աշխարհագրական նշումների և հեղինակային իրավունքի պաշտպանութայն հարցերի վրա:
Նա մտավոր սեփականության պաշտպանութայն ոլորտում ունի երկու տասնամյակից ավելի փորձառություն, եղել է խորհրդատու անդրսահմանային կորպորացիաների, ստարտափների, հեղինակների, գյուտարարների, պետական մարմինների և միջազգային կազմակերպությունների համար, կարևոր դեր է խաղացել և շարունակում է ունենալ Հայաստանի՝ մտավոր սեփականության ազգային ռազմավարությունների մշակման և իրականացման գործում:
Սարգիս Կնյազյանն իր բազային կրթությունը շարունակել է ԱՄՆ-ի Նյու Հեմփշիրի Համալսարանի Ֆրանկլին Պիրս իրավաբանական դպրոցում՝ ստանալով մագիստրոսի աստիճան, ինչպես նաև պրակտիկ փորձառություն է ձեռք բերել ԱՄՆ դաշնային դատարանում։
Մտավոր սեփականության պաշտպանության ոլորտում Կոնցեռն Դիալոգի մատուցած ծառայությունների ցանկին ծանոթանալու համար անցեք հղումով կամ զանգահարեք՝ +374 60 27 88 88։

Sarkis Knyazyan is taking the lead in the intellectual property law practice at Concern Dialog
Following the merger of Concern Dialog and Knyazyan & Partners (now Arluys CJSC*), Sarkis Knyazyan has joined the Concern Dialog team as a non-equity partner. With extensive experience in intellectual property protection and a significant impact on the development of intellectual property rights in Armenia, attorney Knyazyan is the founder of Knyazyan & Partners, a co-founder of the "Center for Intellectual Property Law" foundation, and a member of its board of trustees.
Sarkis Knyazyan, a licensed trademark agent  specializing in intellectual property law, will head the firm’s intellectual property practice, concentrating on trademark, industrial design, geographical indications, and copyright protection.
With over two decades of experience, Sarkis Knyazyan has advised multinational corporations, startups, individual creators, inventors, government agencies, and international organizations. He played and is playing a significant role in developing and implementing Armenia's national intellectual property strategies.
Sarkis Knyazyan furthered his education at Franklin Pierce Law School, University of New Hampshire, USA, where he earned a master’s degree and gained practical experience in a U.S. federal court.
To explore Concern Dialog's range of services for intellectual property protection, please visit the following link or call +374 60 27 88 88.